Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 06.30’da Ümitköy Galleria Avm karşısında, saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşarak dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri olan Ballıca Mağarası’na hareket ediyoruz. Bu doğa harikasındaki oluşumları doğal bir müze ziyaret eder gibi izliyoruz. Ballıca Mağarası kendine özgü soğan sarkıtları ile uluslararası önem taşımaktadır. Mağarada dolaşırken her adımda hayrete düşecek, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkacaksınız. Eskiden Tokat'ın ünlü yazmalarının imal edildiği, şimdi satışı sadece burada yapılan, hediyelik eşya, resim ve el sanatları ürünleri alabileceğiniz tarihi bir binayı; Taş Han da denilen Voyvoda Han’ı geziyoruz. Tokat’ın meşhur yazma atölyelerinin bulunduğu Yazmacılar Hanı’nı geziyor serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Amasya’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısı sonrası Borabay Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında yürüyüşler yapıp serbest zaman verdikten sonra Amasya şehir merkezine geliyoruz. Saraydüzü Kışla Binası'nı gezip efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış Ferhat ile Şirin Su Kanalları’nı görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Külliyenin ardından ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın da sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Müze eser çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Sonrasında panoramik olarak Kral Kaya Mezarları'nı fotoğraflıyoruz. Amasya kültürünü ve evlerini tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan Hazeranlar Konağı'nı geziyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ve gerekli molalar sonrası Ankara’ya varış. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Araç içi kahvaltı
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. 

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1290 TL
Tek Kişilik Oda
1490 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1250 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1090 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
450 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1290 TL
Tek Kişilik Oda
1490 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1250 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1090 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
450 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • ETEM ŞEVKİ GENÇ

  Ayder Turizm den Çok memnunum.

 • BAYRAM ASIM YILMAZ

  Her zaman olduğu gibi başta personellerinize ( rehberimiz ve kaptanımız ) olmak üzere her türlü hizmet kusursuz olarak Çok iyi idi.Sizleri ve elemanlarınızı kutlar , aynı başarılarınızın devam etmesini temenni ederim.

 • SEDA KARACA

  Tur programı mükemmel hazırlanmış. özellikle Borabay Gölü ve Ballıca Mağarası'nında eklenmesi Çok iyi olmuş. Herkese öneriyorum.

3 yorumun 3 tanesini görüntülediniz