Türkiye'nin dört bir yanından direkt uçaklı ulaşım imkanı ve zengin içeriğiyle, 7'den 70'e her yaştan misafire hitap eden Uçaklı GAP Turu'na hoş geldiniz.

Bu eşsiz tur, Türkiye'nin kültürel dokusunu keşfetme fırsatı sunuyor. Ankara ve İstanbul çıkışlı uçaklı olarak 4 gece 5 gün olarak planlanan bu serüven, Ayder Turizm'in yıllardır vazgeçilmez destinasyonları arasında yer alıyor.

Göbeklitepe'den başlayarak, mozaiklerin halı gibi işlendiği Zeugma'ya, gündüz seyranlık, gece gerdanlık manzarasıyla Mardin'den Balıklı Göl'e, Nemrut Dağı'nın nefes kesen atmosferinden Halfeti'ye kadar uzanan bu masalsı rota; Güneydoğu Anadolu'nun tarih, doğa, inanç, yaşam, lezzet ve mimari zenginliklerini adım adım keşfetmenize olanak tanıyor.

Güneşin doğduğu Mezopotamya topraklarına yapılan bu benzersiz yolculuk, sizi Türkiye'nin en önemli tarihi ve doğal mekanlarıyla buluşturacak. Uçaklı GAP Turu, unutulmaz anılar biriktirmeniz ve kültürel derinliklerini keşfetmeniz için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Hazır mısınız? Mezopotamya'nın gizemlerle dolu dünyasına doğru unutulmaz bir yolculuk başlıyor!

Bu turumuza Ankara'dan otobüs ulaşımı ile de katılabilirsiniz. GAP Turu "Otobüslü"

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile Şanlıurfa Havalimanı’nda buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip kahvaltımızı yapmak için restoranımıza hareket ediyoruz.

Kahvaltı sonrası muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görecek, içini gezecek ve ısı farkına inanamayacaksınız. Harran’a özgü kıyafetleri mutlaka deneyip o anı fotoğraflarla anılarınıza eklemenizi öneririz. Tadını merak eden misafirlerimiz burada mırra içebilir fakat sakın fincanı masaya koymayın, size ikram eden kişiye içtikten sonra fincanı geri verin, sebebini merak edenler rehberimize mutlaka sormalı. Tarihte bilinen ilk üniversiteyi ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz.

Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Hz. İbrahim Peygamber'in makamının bulunduğu Dergâh, Halil-ür Rahman Cami, Rızvaniye Cami, Balıklı Göl ve Aynzeliha Gölü’nü geziyoruz. Burada içinizden güzel dilekler dilemeyi unutmayın. Hz. Eyüp Peygamber makamını ziyaret edip çile çektiği mağarayı ve hastalıktan kurtulmak için yıkandığı suyun çıktığı kuyuyu görüyoruz.

Keyifli günümüz devam ererken konaklama ve sıra gecesi hazırlığımız için otelimize hareket ediyoruz. Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve bölgeye özgü müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız.

Konaklama Şanlıurfa El Ruha Hotel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın en eski merkezi olan geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan tarihin sıfır noktası kabul edilen Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Burada T planlı dikili taşları ve bu taşlar üzerine yapılmış kutsal sayılan hayvanların kabartmalarını görüyoruz. Rehberimizin anlatımı ile olduğunuz yer geçmişle bağlantınızı hissettirmekle kalmayıp, mistik havası ile sizleri büyülerken  “sıfır” hiç bu kadar anlamlı olmamıştı diyeceksiniz.

Ardından Viranşehir Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan, Labirent ustası zamansız periler tarafından yapılmış, Mardin’e ulaşıyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in kültür yelpazesi oldukça geniştir. Taşların dantel gibi işlendiği, şarkılara, şiirlere konu olan Mardin taşının güzelleştirdiği dar sokakları, bezemeli kapıları ve güneşin rengiyle güzelleşen şehirde kendinizi başka bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Rotamızda Artuklular döneminde başlayıp Akkoyunlu hükümdar Kasım Bey tarafından bitirilen ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi var. Burada görecekleriniz yaşamın kısa bir özeti olacak ve sizi derinden etkileyecektir. Bu kutsal yerin etkisiyle öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Öğle yemeği sonrası gezimize inancın ve taşın başkentini daha yakından görmek için Mardin Müzesi'yle turumuza devam ediyoruz. Müze içerisinde arkeolojik eserleri gördükten sonra buradan ayrılıyoruz. Ardından Mardin sokaklarını yürüyerek tarihi abbaraların altından geçip Ulu Cami’ye varıyoruz. Birçok fotoğrafta gördüğünüz minare işte bu camiye ait. Kesme taştan yapılmış olan caminin etrafındaki birçok yapının, caminin mimarisinden etkilendiğini göreceksiniz. Ardından otelimize hareket.

Akşam yemeği ve konaklama Mardin Ramada Plaza by Whydham Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Manastırın özelliklerini ve inanç geleneklerini bir papazın anlatımı ile dinleyecek büyüleyici atmosfere hayran kalacaksınız. Burada burnunuza leziz Süryani çöreği kokusu gelirse mutlaka tatmalısınız.

Ardından Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Doğu’nun Efesi Dara Harabeleri’ni geziyoruz. Bu gezimiz sonrası beyazsu yolu üzerinden Süryaniler’in ana yurdu olarak bilinen Midyat’a varıyoruz.

Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Tur Abdin Bölgesi’nin kalbinde Midyat Devlet Konuk Evi'ni gezeceğiz. Burada Midyat’ı yukarıdan görüp kendinizi bir konakta yaşadığınızı hayal ederken bulabilirsiniz. Telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat Çarşısı'nda serbest zaman verdikten sonra inanç özgürlüğünün adeta başkenti olan Mardin’den ayrılıyor ve Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü gezeceğimiz yerler arasında. Köprü üzerinde yürümek ve fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. Sonrasında rotamızı yaklaşık 1700 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları’na çeviriyoruz. Surların üzerinden baktığınızda Mezopotamya’nın yeşil yüzü sizi karşılayacak.

Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır Anemon Otel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı gezip ardından İslam Dünyası’nın beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi göreceğiz. Bir sonraki durağımız Hasan Paşa Hanı. Geçmişin izlerinin her bir köşesinde görebileceğiniz bu han sizi büyüleyecek. Bir masada oturup kendinize bir kahve söyleyip geçmişte kaybolmak isteyeceksiniz.

Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz.

İlk olarak Karakuş Tümülüsü’yle karşılaşıyoruz. Kommagene Kralı II. Mithridates tarafından annesi Isias adına yaptırılan anıtmezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü’nü görmemizin ardından tarihi Roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Kommagene Kralı Antiochos’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak Güneş’in batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneş’in bu muhteşem batışını mutlaka hafızanıza kazıyın. Kendinizi Nemrut’da çok ufak hissine kapılmış şekilde bulacak ve kalıntıların gerçekliğine inanamayacaksınız. Günümüzü burada sonlandırıp Gaziantep’e hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Grand Gaziantep Hotel’de.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Barajı’nın yapımı sırasında sular altında kalan Halfeti’de yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne turumuzda panoramik olarak Savaşan Köyü’nü, Batık Cami’yi ve Asurlulardan günümüze kalan tarihi Rum Kale’yi göreceğiz. Teknedeyken suyun devasa alana yayılması ve oluştuğu hal sizi şaşırtacak.

Tekne turumuzun ardından gastronomi merkezi olan ilimiz Gaziantep'e hareket ediyoruz. Aklınıza fıstıkla yapılan tüm tatlılar gelmeye başlamıştır bile. O zaman öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tok ve mutlu bir şekilde Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan birbirinden güzel ve hayret verici mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından panoramik olarak Gaziantep Kalesi'ni görüyor ve Gaziantep çarşısında alışveriş molası veriyoruz.

Gaziantep Havalimanı’na hareket ediyoruz. Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.  Hayalinizdeki Gap Turu’nu anılarınıza eklediğinizi umarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Yemekli sıra gecesi
 • Nemrut Dağı minibüs transferi
 • Halfeti tekne turu
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri (Müze Kart çıkartılacaktır.)
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Direkt uçuşun olmaması halinde uçak bileti aktarma bedeli
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Özel harcamalar
 • Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, güneş kremi, şal, şapka, hırka ya da kazak, telefon için powerbank, rahat kıyafetler.
 • Nemrut Dağı’nın yürüyerek çıkılan kısmında giymek için hafif kalın ve şapkalı bir kıyafet yanınızda bulundurmanız olası esen rüzgara karşı sizi koruyacaktır.
 • Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20990 TL18681 TL
Tek Kişilik Oda
-11%
24990 TL22241 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-11%
20390 TL18147 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
14990 TL13341 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-11%
5990 TL5331 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • GÜNAY BERKİNÇ

  Memnun kaldıki inşallah başka organizasyonlarda görüşmek dileğiyle

 • SERAP KURT

  Güzel bir kültür ve medeniyet deneyimi.Rehberimizin katkılarıyla daha anlamlı eğlenceli ve doyurucu bir gezi oldu. Teşekkür ederiz....

 • Yurdagül Taşdemir

  Kaatılımcılar da çok uyumluydu.Ayder Turizm'in başka turlarını da takip edeceğim.

 • PEMBE USLU

  En başta çok yorucu değil rahat ve gezi anlamında yeterli.Rehberimiz bilgisi ve tecrübesiyle bizi her anlamda doyurucu bir gezi oldu.

 • AHMET BURAK USTA

  Genel olarak çok memnun kaldım

 • TAHA KURT

  Çok güzeldi. Rehberimiz çok bilgili ve ilgiliydi.

 • SEVİL UZ

  Beklentimizin üzerinde dolu dolu gündü

 • DİLEK GÖZGÜ

  Memnun kaldım tavsiye edicem.

 • FATMA HAHOLU

  Genel manada oldukça başarılı bir tur. Rota olarak bizi yormadı. Özellikle beyaz su , ongözlü köprü ne Nemrut muhteşemdi.

 • TANER DURUER

  Gezi dolu dolu geçti rehberimiz gayet güzel anlattı ve zamanı ve günleri çok iyi kullandı çok verimli bir tur oldu. emeği geçenlere teşekkürler

 • NEJLA KUTLUAY

  Genel olarak turumuzdan çok memnun kaldık. Hediyeleriniz için çok teşekkür ederiz.

 • SADUN SONER AKIN

  Tavsiye üzerine geldik ama çok bilinen tur şirketleri ile tura katıldım. Ama Ayder Turdan çok memnun kaldık.İnşallah daha gideceğimiz yerlerde tercihimiz ilk siz olacaksınız.

58 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER