Sevgi dolu güneşin kucakladığı Asya'nın incisi Sri Lanka, bu özel tur ile ayaklarınızın altında can buluyor. Ankara, İzmir ve İstanbul'dan yola çıkacak olan bu eşsiz keşif, tarihin ve doğanın mükemmel dansını sizlere sunuyor. İlk adımınızı attığınız andan itibaren, bu büyülü adada geçmişin izlerini takip ederken, aynı zamanda geleceğe dokunacaksınız. Her anı heyecan dolu, her manzara bir tablo niteliğinde olacak ve bu tur, sadece bir tatil değil, aynı zamanda ruhunuzun derinliklerine uzanan bir serüven olacak.

Lokasyonlar

Program Detayı

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 11.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Jazeera Havayolları kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 14.30'da Jazeera Havayolları J9 302 sefer sayılı uçakla Kuveyt’e uçuyoruz. Saat 18:00’de Kuveyt’e varış. Saat 19.25’te Jazeera Hava Yolları’nın J9 551 sefer sayılı uçağıyla Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket.

Gecelememiz uçakta.

Lokasyonlar

Program Detayı

Yerel saatle 03.45'te Kolombo’ya varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımızla Pinnawala’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Pinnawala Fil Yetimhanesi’ne varıyoruz. Vahşi Asya filleri için bir tutsak yetiştirme ve koruma enstitüsü olan Pinnawala Fil Yetimehanesi dünyadaki en büyük tutsak fil sürüsüne sahiptir. Yetimhane, Sri Lanka ormanlarının içinde ve yakınında dolaşan birçok öksüz ve sütten kesilmemiş vahşi filin bakımı ve korunması için 1975 yılında Sri Lanka Yaban Hayatı Koruma Departmanı (DWC) tarafından kuruldu. Burada filleri kendi ellerinizle besleyebilirsiniz. Yetimhane ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Dambulla Mağara Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Dambulla’nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Budist Mağara Tapınağı Lord Buddha’nın ve yaşamının heykellerini ve resimlerini içeren beş mağaraya yayılmıştır. Mağaraların duvarlarındaki tasvirler, Buda’nın Mara tarafından baştan çıkarılmasını ve Buda’nın ilk vaazını anlatır.

Gezimizin sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sigiriya’ya hareket edeceğiz. Bugün gezimize UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Sri Lanka’nın en önemli cazibe merkezi olan Sigiriya Kaya Kalesi ile başlayacağız. Beşinci yüzyıldan kalma bu yıkık şehir, hendek ve duvar tahkimatları, özenle düzenlenmiş bahçeler ve bir manastır gibi bazı olağanüstü özelliklere sahip. Ancak bu kalıntılardan öne çıkan iki yüz metre yüksekliğindeki granit kaya, zarif freskleri ve zirvedeki bir kraliyet sarayının kalıntıları… 200 metre yüksekliğindeki Aslan Kayası olarak da bilinen Sigiriya Kaya Kalesi’nin tepesine yaklaşık 1.200 basamağı tırmanarak muhteşem manzaraya tanıklık edebilirsiniz. Gezimizin ardından Kandy şehrine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve Lord Buddha’nın diş kalıntısına ev sahipliği yapan bir Budist tapınağı olan Kutsal Diş Emaneti Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Tapınağın içinde bulunan kutsal emanet, Sri Lanka’nın siyasi tarihinde önemli bir rol oynamıştır, çünkü kutsal emanetin sahibinin ülkeyi yönetme hakkına sahip olduğuna inanılıyordu. Kutsal Diş Emaneti Tapınağı, Buddha’nın sol Köpek dişinin kutsandığı, dünyaca ünlü bir ibadet yeridir. Ziyaretlerimizin ardından Sri Lanka kültürüne, sanatına, müziğine ve danslarına tanıklık edeceğimiz bir kültürel gösteri izleyeceğiz.

Gezimizin sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Peradeniya’da yer alan Kraliyet Botanik Bahçesini ziyaret edeceğiz. Her sene yaklaşık 2 milyon turistin ziyaret ettiği bu bahçede 4000 den fazla çeşit orkide, baharat, ilaç özelliği olan bitki palmiye ağaçları bulunur. Gezimizi tamamladıktan sonra tüm dünyada çayın başkenti olarak kabul edilen Nuwara Eliya’ya doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde bir çay tarlasını ve fabrikasını ziyaret ederek Seylan Çayının topraktan fincana uzanan serüvenini öğreneceğiz. 1873 yılında İngiliz Valisi Sir William Gregory döneminde Nuwara Eliya şehrinin merkezinde bir rezervuar olarak inşa edilmiş olan Gregory Gölü’nü ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bentota’ya hareket edeceğiz. Otelimize yerleşip bütün gün Hint Okyanusu’nun keyfini çıkaracağız.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir liman kenti olan Galle’ye hareket edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Galle Kalesi’nin içerisinde yürüyüş yağacağız. Kolombo’ya doğru geri dönerken yol üzerinde Madhu Ganga olarak da bilinen Madhu Nehri’nde bir tekne yolculuğu yapacağız. Haliç ve üzerindeki birçok mangrov adacığı, karmaşık bir “kıyı sulak alan ekosistemi” oluşturur. 95 familyaya ait yaklaşık 303 tür bitkiye ve 248 tür omurgalı hayvana ev sahipliği yaparak yüksek ekolojik, biyolojik ve estetik öneme sahiptir. Adacıklarının sakinleri soyulmuş tarçın ve tarçın yağı üretir. Tekne turumuzun ardından adadaki deniz kaplumbağalarının korunmasına katkıda bulunan bir Kaplumbağa Çiftliğini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra başkent Kolombo’daki otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kolombo şehir turumuza başlıyoruz. Kalabalık Pettah Sokak Pazarlarında yürüyüyüş yapıp ikonik kiliseleri ve camileri göreceğiz. Sri Lanka halkının yerel yaşam tarzına tanıklık edeceğiz. Beira Gölü üzerinde yer alan, modern mimarinin ve kültürel özün bir karışımı olan Kolombo'daki en önemli tapınaklardan biri kabul edilen Gangaramaya Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından Sri Lanka’nın en büyük müzesi olan ve Sri Lanka için büyük önem taşıyan koleksiyonların yanı sıra ülkenin kültürel ve doğal mirasıyla ilgili birçok eserin sergilendiği Sri Lanka Ulusal Müzesi’ni gezeceğiz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeğine kadar Hint Okyanusu’nun tadını çıkarabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Negombo’ya hareket edeceğiz. İlk olarak Eski Hollanda Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda Roma'da görebileceğiniz tasarımlara benzeyen güzel tasarımlarıyla öne çıkan birçok harika kilise ve katedrali de bünyesinde barındırır, bu nedenle Negumio "Küçük Roma" olarak anılır. Daha sonra bir Roma Katolik Kilisesi olan Sri Lanka’nın en büyük katedrallerinden biri Azize Meryem Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra ertesi gün erken uçuşumuz olduğundan bu gece havalimanına yakın bir otelde kalacağız.

Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Gece yarısı 01.00’de otelimizden havalimanına hareket edeceğiz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 04.45’te Jazeera Havayolları'nın J9 552 sefer sayılı uçuşuyla Kuveyt’e uçuyoruz. Yerel saatle 08:00’de Kuveyt’e varış. Saat 09.35’te Jazeera Hava Yolları’nın J9 301 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 13.20’de İstanbul'a varışımızın ardından bir başka Ayder Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Jazeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı İstanbul - Kolombo - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergi ve harçları
 • 4 yıldız otellerde 7 gece konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • Sri Lanka’daki tüm transfer ve ulaşımlar
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Seyahat sağlık sigortası (65 Yaşa kadar olup, 65 yaş üstü misafirler için 15 Dolar Sürprim uygulaması vardır.)
 • Yerel rehberlik hizmeti ve Ayder Turizm uzman rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • ETA (Elektronik Seyahat İzni) (50 USD)
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler
 • Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL)
 • 65 Yaş üstü sürprim uygulaması (15 Dolar)
 • Kişisel harcamalar
 • Türk vatandaşları, Sri Lanka’ya giden uçuşa veya gemiye binmek için ETA (Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.
 • Elektronik Seyahat İzni almayanlar kapıda vize alabilirler. Kapıda vize ücreti 60 USD’dir.
 • ETA formuna iki şekilde başvurabilirsiniz.
 • 1- Normal Başvuru: 24-48 mesai saati içerisinde sonuçlanır.
 • 2- Acil Başvuru: 3-5 mesai saati içerisinde sonuçlanır.
 • Normal ETA başvuru ücreti 50 USD’dir.
 • Turistik amaçlı ziyaretlerinizde bu form ile 30 güne kadar kalabiliyorsunuz.
 • ETA Başvuru sonucu formu doldururken bildirdiğinize e-mail adresinize iletilecektir. Gelen e-mail’de yazılı olan linkten “Online Varış Kartı”nızı doldurmayı unutmayın. Bu formu önceden doldurmazsanız varışta havalimanında doldurtuyorlar ve zaman kaybına neden oluyor.
 • Sri Lanka’ya girişte PCR testi ya da aşı kartı zorunluluğu yok. Uçağa binmeden mutlaka ETA Onay e-postanızın çıktısını yanınıza almayı unutmayın.
 • 0-5,99 yaş aralığındaki bebekler ebeveynleri ile aynı yatağı paylaşırlar.
 • 6-11,99 yaş aralığındaki çocuklara ayrı yatak verilir.
 • Normalde üç yataklı oda bulunmamaktadır. Üçüncü kişi için odaya çek-yat şeklinde bir yatak ilave edilir. Dolayısı ile bu tip odalar iki kişilik odalardan dardır. Üç kişilik odalar için mutlaka müsaitlik sorunuz.
 • Bebek ve çocuk indirimlerinden faydalanabilmek için çocuğun İstanbul’a varış tarihinde yukarıda belirtilen yaş aralığında olması gerekmektedir. Fiyat hesaplaması pasaportta yazılı tarihe göre otomatik hesaplanmaktadır.
19.01.2024 Cuma
IST – KWI 14.15-17.45 J9 302
19.01.2024 Cuma KWI – CMB 19.35-03.30 J9 553 (Varış: 20.01.2024 Cumartesi)
27.01.2024 Cumartesi CMB – KWI 04.30-07.50 J9 554
27.01.2024 Cumartesi KWI – IST 09.35-13.30 J9 301

26.01.2024 Cuma IST – KWI 14.15-17.45 J9 302
26.01.2024 Cuma KWI – CMB 19.35-03.30 J9 553 (Varış: 27.01.2024 Cumartesi)
03.02.2024 Cumartesi CMB – KWI 04.30-07.50 J9 554
03.02.2024 Cumartesi KWI – IST 09.35-13.30 J9 301

16.02.2024 Cuma IST – KWI 14.15-17.45 J9 302
16.02.2024 Cuma KWI – CMB 19.35-03.30 J9 553 (Varış: 17.02.2024 Cumartesi)
24.02.2024 Cumartesi CMB – KWI 04.30-07.50 J9 554
24.02.2024 Cumartesi KWI – IST 09.35-13.30 J9 301

15.03.2024 Cuma IST – KWI 14.15-17.45 J9 302
15.03.2024 Cuma KWI – CMB 19.35-03.30 J9 553 (Varış: 16.03.2024 Cumartesi)
23.03.2024 Cumartesi CMB – KWI 04.30-07.50 J9 554
23.03.2024 Cumartesi KWI – IST 09.35-13.30 J9 301