Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önü, 07:30'da Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Gezimize ilk durağımız olan Tuz Gölü'yle başlıyoruz. Sonrasında Kapadokya’ya varıyoruz. İlk durağımız Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri olan Göreme Açıkhava Müzesi'ni ziyarete gidiyoruz. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Bu keyifli müze gezimizden sonra öğle yemeğinin alınması. Yemekten sonra çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Avanos; toprağın şekillendirilerek kap kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Dileyen misafirlerimiz çömlek yapımını deneyebilirler. Ardından onyx atölyesini gezip Paşabağına geçiyoruz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Paşabağ Vadisi’nde; yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgârın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki Peri Bacaları’nı göreceğiz. Paşabağ; bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekânı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak da biliniyor. Peri Bacaları’nın arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, Peri Bacaları’nın şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Burada verilen fotoğraf molasının ardından Ürgüp'e geçiyoruz. Ürgüpte Asmalı konak ve Üç Güzeller'i gördükten sonra Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, ama keyifli gezimiz sona eriyor ve belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

  • Araç içi kahvaltı
  • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
  • Çevre gezileri
  • Öğle yemeği
  • Rehberlik hizmeti
  • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Akşam yemekleri
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Özel harcamalar
  • Yemeklerde alınacak içecekler

Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

!!! ÖNEMLİ !!!

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi turlarımızda çift doz aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Çift doz aşısı olmayan misafirlerimizin seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini veya hastalığı geçirdiğine dair belgeyi acente yetkililerimize ibraz etmesi gerekmektedir.

Tur başlamadan önce acente yetkililerimize ilgili belgelerin sunulması gerekmektedir. Aksi halde ilgili belgeleri sunmayan misafirlerimiz turlarımıza kabul edilmeyecektir.

İlgili belgelerin acente yetkililerimize sunulmaması halinde meydana gelebilecek hak kayıplarından acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tüm misafirlerimize önemle duyrulur.