Lokasyonlar

Program Detayı

Gece saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:59’da Ümitköy Galleria Avm karşısından İstanbul’a hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalar sonrası İstanbul’a varıyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

İstanbul’a varışımızın ardından kahvaltımızı alıyor ve Hipodrom Meydanı’na hareket ediyoruz. Başınızı çevirdiğiniz her yerde ayrı bir tarihi güzellikle karşılaşacağınız meydanda ilk durağımız, Mısır hükümdarının Asya zaferleri anısına inşa ettirdiği Dikilitaş’ı (obelisk).  Burmalı Sütun’u inceledikten sonra günümüze kadar dayanıklılığını koruyarak gelmiş en eski ve görkemli saray olan; gücün ve kudretin mekanı Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Bugün müze olan sarayda görkemli geçmişimize ait her tür eseri görme fırsatı bulacağız. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası  heybetine ve tarihine hayran bırakan Ayasofya Müzesi’ni, Sultanahmet Cami ve Yerebatan Sarnıcı gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra, Eminönü’ne hareket ediyoruz. Büyülü şehir İstanbul’un bütün görkemini görebileceğiniz 1 saatlik boğazda tekne turumuzu yaptıktan sonra İstanbul’un en eski ve ünlü kapalı çarşılarından biri olan  Mısır Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de ki tarihi eserlerin mini bir kopyası olan ve küçük bir Türkiye turu yaptım hissine kapılacağımız açık hava müzesi Miniatürk’e gidiyoruz. Sonrasında Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethedişinin bir odada top sesleri, Mehter Takımı'nın ve Osmanlı atlarının kişnemesinin efekt olarak verilerek anlatıldığı panoramik müze olan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Hezarfen Ahmed Çelebi gözünden İstanbul’a bakmak için Galata Kulesi Ve Galata Mevlevihanesi’ne gidiyoruz. Karaköy’de öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası ilk durağımız barok stili ve zarif mimarisiyle ünlü, Ulu Önder Atatürk’ün gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Dolmabahçe Sarayı gezimiz sonrası dönüş yolculuğumuz için Ankara’ya doğru hareket ediyor ve gerekli ikram ve molalarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz.
Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Otelde akşam yemeği
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Boğazda tekne turu
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Özel harcamalar
* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1790 TL
Tek Kişilik Oda
1990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1750 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1390 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1790 TL
Tek Kişilik Oda
1990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1750 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1390 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.