Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam Saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:59’da Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak Edirne’ye hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saatlerinde Trakya’nın Karadeniz’e açılan penceresi İğneada`ya ulaşıyoruz.  Burada yapacağımız keyifli sabah kahvaltımız sonrası ilk durağımız İğneada Limanı.  Ardından dünyanın nadir orman eko sistemlerinde bulunan Longoz Ormanları Milli Parkı. Kökleri su içinde olan ağaçlarıyla, ev sahipliği yaptığı birçok kuş türü ve oluşturduğu eko sistem zinciriyle yeryüzündeki cennet diyeceğimiz bir yer burası. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra rotamızı Kırklareli’ne çeviriyoruz. Yıllar boyunca çok farklı kültürleri içinde barındıran özelikle Bulgar, Rum ve Yahudi vatandaşlarımızın yaşadığı Kırklareli Yayla Mahallesi gezimizi yapıyor ve karakteristik evlerinin kent dokusuna katkısına birlikte tanık oluyoruz. Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evin birebir modellendiği Atatürk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Her katı buram buram tarih kokan evde birebir orijinalini gezmiş kadar güzel ve keyifli hissedecek anlar yaşayacağız. Kırklareli şehir merkezini gördükten sonra Edirne merkezde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Edirne’deki otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah güne otelde kahvaltımızı alarak başlıyoruz. Ardından Osmanlı İmparatorluğu’nun camileri, çarşıları, köprüleri ve tarihi evleriyle kültürel mirasının yoğun bir şekilde hissedildiği sınır kenti, eski başkent Edirne’de sırasıyla, Saray İçi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntıları (Saray-ı Cedide-i Amire) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Balkan Savaşı’nda şehit düşen kahraman askerlerimiz adına yapılan Balkan Şehitliği ziyaretimizi yapıyoruz. Anıttaki yazıları okurken kalbimiz titreyecek, aziz hatıralarını saygı ve rahmetle anacağız. Bu anlamlı gezimiz sonrası durağımız 16.yy da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi.  Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Meriç Nehri kıyısında, yeşilliği ve sakinliği ile hayran bırakan, sokakları tarih kokan Edirne’nin en güzel semti Karaağaç. Lozan’da savaş tazminatının karşılığı olarak alınan Karaağaç’da, rehberimizin anlatımıyla birlikte gezeceğimizler yerler sırasıyla, Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü. Ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Cami, yazılarıyla ünlü Eski Cami (Ulu Cami), Bedesten ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği,  Osmanlı’nın gücünü ve ihtişamını gösteren Selimiye Cami ve Arasta Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Günün sonunda Edirne’nin ünlü badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunlarından almak için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Edirne’deki otelimizde.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Trakya’nın hem Karadeniz’e hem Marmara Denizi’ne kıyısı olan günebakanların şehri Tekirdağ`a doğru hareket ediyoruz. Sırasıyla Türk Macar dostluğunun simgesi Rakoçzi`nin Müze Evi’ni, Tekirdağ Arkeoloji Müzesi’ni, Namık Kemal Evi ve Anıtını, Rüstem Paşa Külliyesi`ni gezdikten sonra merkezde serbest zaman veriyoruz. Ardından rehberimizin belirlediği yerde ve saatte buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2390 TL
Tek Kişilik Oda
2740 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2350 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1900 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2390 TL
Tek Kişilik Oda
2740 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2350 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1900 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2390 TL
Tek Kişilik Oda
2740 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2350 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1900 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.