Uçsuz bucaksız çöllerden yükselen modern yapılarıyla Dubai, hayal gücünüzü zorlayan bir gezi deneyimi sunuyor. Adeta bir masal şehri olan Dubai'de, gökdelenlerin, alışveriş caddelerinin ve etkileyici turistik yerlerin yanı sıra, çöl safarileri ve kültürel zenginlikler de sizi bekliyor.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde Air Arabia Hava Yolları kontuarı önünde saat 21.30'da buluşuyoruz. (Buluşma günü hareket tarihinden bir gün öncedir.) Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yolları'nın G9284 tarifeli seferi ile saat 00.20'de Sharjah'a hareket ediyoruz. Yerel saat 05:35'te Sharjah'a varışımızın ardından alanda bekleyen aracımızla Dubai Eski Çarşılar ve Dubai şehir turumuz başlıyor.

Bu turumuzda, elektronik, tekstil, altın, antik kapalı çarşılar, balık, et, sebze, hediyelik, parfüm ve baharat çarşıları, Sheikh Palace, Emirates Tower, Gökdelenler Caddesi, Dünya'nın tek yedi yıldızlı oteli olan Burj Al Arab, Jumeriah ve Palmiye adasını görülecek yerler arasındadır.

Ardından, otelimize hareket ediyor ve rehberimizin belirlediği saatte fiyata dahil olarak Dubai Şaheserleri turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Fiyata Burj Khalifa Giriş Ücreti Dahil Değildir.) Turumuza Souk Madinat ve Madinat Jumeirah gezisiyle başlıyoruz. Küçük Venedik olarak da adlandırılan geleneksel bu çarşının atmosferinin cazibesinden fazlasıyla etkileneceksiniz. Daha sonra, dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'yı görüyoruz. Tasarımı, çöl çiçeği Hymenocalis'ten esinlenilmiştir. Bu muhteşem mimarinin 124. katına kadar çıkarak, muhteşem Dubai manzarasını bir de buradan izlemenizi öneririz.

Turumuzun son durağı, dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinen Dubai Mall'de mola verdikten sonra Fountain ses ve ışık gösterisini izliyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz ve geceleme otelimizde gerçekleşiyor.

 • Dubai Eski Çarşılar Turu ve Dubai Şehir Turu, 30 Euro değerinde ve tur fiyatına dahildir.
 • Dubai Şaheserleri Turu ise 45 Euro değerindedir ve tur fiyatına dahildir.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısının ardından, misafirlerimizle birlikte Abu Dhabi ve Sheikh Zayed Camii & Ferrari World turuna katılıyoruz. Bu heyecan verici tur, fiyata dahil olarak sunulmakta ve tüm misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirilmektedir.

Turumuza dünyanın en büyük 4.camisi olan Sheikh Zayed Camii ile başlıyoruz. Cami ziyaretimizin ardından, Abu Dhabi şehir turumuzla devam ediyoruz. Etihad kuleleri, Hızlı ve Öfkeli filminin çekildiği yerler ve eski çöl yaşantısının anlatıldığı Heritage Village müzesi gibi muhteşem yerleri ziyaret edeceğiz.

Turumuzun ardından, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, dünya çapında ünlü Ferrari World'de unutulmaz anlar yaşayacağız. Burada kısa bir fotoğraf molası verilecek ve ardından Dubai'deki otelimize geri döneceğiz.

Serbest zamanın keyfini sürdükten sonra, geceleme otelimizde gerçekleştirilecektir. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte, tüm misafirlerimizle birlikte Akşam Yemekli 4x4 Jeepler ile unutulmaz bir Çöl Safari Turu gerçekleştireceğiz. Bu muhteşem turda, gün batımının güzelliğini izleyebilirsiniz.

Turumuzun bir parçası olarak, çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemekler ve dansöz şovu ile günün tüm yorgunluğunu atacağız. Ardından, otelimize hareket edeceğiz ve geceleme otelimizde gerçekleştirilecektir.

 85 Eur Değerinde 4x4 Jeepler ile Akşam Yemekli Çöl Safari Turu Dâhil...

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısı sonrasında, rehberimizin belirlediği saatte tüm misafirlerimizle birlikte Dubai Frame ve Outlet Center turuna katılacaksınız. Bu turda, 150 metre yüksekliğindeki Dubai Frame'de Dubai'yi farklı bir açıdan görme fırsatı elde edeceksiniz. Burada, muhteşem manzaralar eşliğinde güzel fotoğraflar çekebileceksiniz.

Dubai'nin en büyük outleti olan Outlet Center'a gittiğimizde ise, sayısız markayı içeren alışveriş merkezinde serbest zamanınız olacak. Ardından, havalimanına transfer yapılacak ve bagaj ve bilet işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Air Arabia Hava Yolları'nın G9283 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.50'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na doğru yola çıkılacak. Saat 00.20'de varış yapılacak ve turumuzun sonuna gelmiş olacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Air Arabia ile İstanbul (Saw) – Dubai (SHJ) – İstanbul (Saw) arası uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Seçilecek kategori otelde 3 Gece Oda – Kahvaltı Konaklama
 • 30 Euro Değerinde Panoramik Dubai Şehir Turu ve Dubai Eski Çarşılar Turu Dahil
 • 45 Euro Değerinde Dubai Şaheserleri Turu Dâhil
 • 50 Euro Değerinde Dubai Frame ve Outlet Center Turu Dâhil
 • 60 Eur Değerinde Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World Turu Dâhil
 • 85 Euro Değerinde 4x4 Jeepler ile Akşam Yemekli Çöl Safari Turu Dâhil
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Dubai Vize Ücreti ( 120 EUR ) ( Yeşil Pasaport Hariç Acentemizden Alınması Zorunludur )
 • Turizm Dirham ve Otel Vergisi Otel kategorisine göre belirlenen bu vergi konaklayan misafir tarafından otel resepsiyonuna direkt olarak ödenecektir)(2 ve 3 yıldızlı oteller için gecelik 10 AED (yaklaşık 3 Eur), 4 yıldızlı oteller için gecelik
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Dahil Ekstra Turlar

• 30 Eur Değerinde Dubai Eski Çarşılar Turu ve Dubai Şehir Turu Dâhil

• 45 Eur Değerinde Dubai Şaheserleri Turu Dâhil

• 60 Eur Değerinde Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World Turu Dâhil

• 85 Eur Değerinde 4x4 Jeepler ile Akşam Yemekli Çöl Safari Turu Dâhil

• 50 Eur Değerinde Dubai Frame ve Outlet Center Turu Dâhil

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport  - Vize gerekli

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

Dubai girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul  -  Sharjah   4 sa 20 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Dubai’de kullanılan para birimi Dirhem (AED) dir.

Yanınızda Amerikan Doları (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

Dubai, Türkiye’den 1 saat ileridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Dubai’de 19:30’dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Şehrin kendine özgü bir yemek kültürü olmadığı için Japon, Çin, Meksika, İtalya, Türk, Arap gibi mutfakların meşhur yemeklerinin örneklerine Dubai'de rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte şehirde Arap ve Orta Doğu mutfaklarının özgün yemeklerinin farklı şekillerini tüketebilirsiniz..

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

BinRota, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. BinRota, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından BinRota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Uçuş No: G9284 (Air Arabia) - Kalkış: Istanbul - Saat: 00:20 - Varış: Sharjah -  Saat: 05:35

Uçuş No: G9283 (Air Arabia) - Kalkış: Dubai - Saat: 20:50 - Varış: Istanbul - Saat: 00:20