Çanakkale - Bozcaada – Assos - Truva - Kaz Dağları Turu; efsanelerde adını sürekli duyduğumuz Kazdağları’ndan, Aristoteles’in kenti Assos’a, Bozcaada’dan bir aşk hikayesinin savaşa dönüştüren Truva antik şehrine, Ayazma Plajı’ndan Milli mücadele dönemimizin destansı hikayelerine ev sahipliği yapan Çanakkale’ye… Esşiz bir rota!

Ankara çıkışlı 2 gece konaklamalı 3 gün sürecek olan bu yolculukta doğal, kültürel ve tarihi mirasımızı ziyaret ediyor; milli mücadele kahramanlarımızı anmaya, efsaneler ile dolu antik kentleri keşfetmeye ve Ege’nin kalbine yolculuğa çıkıyoruz…

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:30’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden şehitler diyarı Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Akçay’a varış.

Lokasyonlar

Program Detayı

Akçay’da alacağımız keyifli kahvaltının ardından, Antik dönemde “İda Dağı” olarak adlandırılan mitolojide birçok efsaneye konu olan Kazdağları’nda Sütüven Şelalesi ilk durağımız. Şelaleyi gördükten sonra Hasan Boğuldu efsanesini dinleyerek gölete doğru yürüyüş yapıyoruz.

Bu muhteşem doğa manzarasını fotoğraf aldıktan sonra güzergâhımız üzerinde 1. Dünya Savaşı'nın sonuna değin Türkler ve Rumlar’ın bir arada yaşadığı, tarihi yüzlerce yıl eskiye giden Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Köyün Osmanlı döneminden kalma cami ve mezar taşları bu tarihin tanığıdır. Köyün hemen yanı başında bulunan Zeus Sunağı’nın varlığı köyün çok eski zamanlardan beri insanların yerleşimine sahne olduğunu gösterir. Zeus Altarı'nın bulunduğu yerden tüm Edremit Körfezi'ni, Ayvalık civarındaki adacıkları ve Midilli'yi gören nefes kesici manzarayı izliyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından aristokratların ve Aristoteles’in diyarı Assos’a doğru yola çıkıyoruz. MÖ. 100’lü yıllardan kalan antik öğreti kentine, Behramkale’ye hareket ediyoruz. Assos Antik Kenti’nde Nekrapol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro, Mezarlık, Gymnasion, Agora kalıntılarını gezdikten sonra otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Geyikli’ye hareket. Bugünkü ilk rotamız kumsalları, büyüleyici güzellikteki denizi, üzüm bağları ve şarapçılığı ile ünlü Bozcaada. Dileyen misafirlerimiz hava şartlarına göre serbest zamanda ayazma plajına giderek denize girebilirler.

Feribotla adaya geçiyor ve keşfe çıkıyoruz. Bozcaada sokaklarına yürüyüş yapıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. Ardından feribot ile Geyikli’ye geçiyor ve 10 yıl süren savaşların yapıldığı, Truva Antik Kenti ve Truva Atı’nı görmeye gidiyoruz.

Truva, Anadolu Arkeolojisi için oldukça önemli bir nokta olup faklı dönemlere ait 33 katman tespit edilmiştir. Anadolu’nun ilk kazıları Truva’da yapılmıştır ve Truva kazıları hala devam etmektedir. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde Antik Kent gezimizi tamamlıyor ve otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Milli Park ve Şehitlikler’i gezmeye başlıyoruz.

Vatan sevgisi, inancı ve zaferinin yaşandığı, 250.000 kayıp verdiğimiz, şehitlerimizin kanıyla sulanan coğrafyada Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği (panoramik), Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertuğrul Koyu (panoramik), Yahya Çavuş Anıtı, Kanlı Sırt, kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan, Mustafa Kemal’in “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” dediği 57. Alay Şehitliği’ni görüyoruz.

Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra milli tarihimizde altın bir sayfa olan Çanakkale Savaşları'nın odak noktası olan, düşmana ilk sillenin indirildiği Mehmetçik Parkı'nın içindeki, Tanrı’ya dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıtı, Anadolu halkının sömürgeci devletlere haklı ve inançlı başkaldırısının yaşandığı savaş siperleri ziyaretlerimizi yapıyor, rehberimizden aldığımız bilgilerle hem şehitlerimiz için hüzünleniyor hem de atalarımızla gurur duyarak şehitlik gezimizi tamamlıyoruz. Ardından rotamızı Çanakkale merkeze çeviriyoruz.

Türkülere konu olmuş Aynalı Çarşı’nın görülmesi sonrası Ankara istikametine doğru yola çıkıyoruz.

Hafızalarımızda kalan güzel anılarla birlikte yolda vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

Bir başka Ayder Turizm gezisinde buluşmak ümidi ile vedalaşıp ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • Feribot ücretleri
 • Minibüs ile transfer ücretleri
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30 - 45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.
 • Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir.
 • Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • GÜRAY DERİN

  Ayder tur ile ilk deneyemizdi. eşim ve ben çok memnun kaldık. Diğer turlarımzda takip edicez. Her şey için teşekkürler.

 • ESMA ASUMAN KESKİN

  Bu tura ikinci kez katılıyoruz her seferinde büyük zevk aldık.

 • PELİN YILDIRIM

  İlk kez Ayder turizm'in bir turuna katıldım ve çok memnun kaldım. Bu kadar detaylı anket doldurmam ama gerçekten çok memnun ayrılıyorum. Çok kaliteliydi gerçekten. Bundan sonra turlarda Ayder ilk tercihim olacak.

 • Tuğba Motcu

  Ayder ile 3. turum. Sevdiğim için bu sefer ailem ile birlikte katıldım. Annem ve babam da çok sevdiler. Beni yanıltmadığı için çok teşekkür ederim. İyi ki bayramı sizinle geçirdim.

 • GÖKHAN BULGURLU

  İlk defa tura katıldım Ayder Turizm ile yaptığım geziden çok memnun kaldım. Kesinlikle tekrar tura katılacağım

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  Ayder ailesinin değerli çalışanlarına, Selami Hasimoğluna bu firmayı her gün daha ileriye taşımak için ekibiyle olan uyumuna teşekkür ederim

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  Turda emeği geçen kaptanımız ak saçlıya (İsmail Çatan),Yasin Kapıcıya, rehberimiz Osman Dötdudak'a çokk teşekkür ederim.

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  23.04.2023.Turumuzun son günü. Gelibolu Çanakkale Şavaşlarının yapıldığı alanla gezimizi noktaladık.

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  Çanakkale Merkez, Kordon, Aynalı Çarşı, Saat Kulesi, Çarşı Caddesi ile günü bitirdik

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  Truva Antik gezisiyle güne devam ettik. Rehberimiz Osman DÖRTDUDAK ile bu antik şehri harika sunumuyla gezdik

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  Alaybey ve Köprülü Mehmet Paşa Camilerini, Bozcaada Kalesini, barlar sokağını, Madamın Kahvesini, Çınaraltı, Akvaryum Koyunu dolaştık

 • Abdurrahman YEMENİCİ

  22.04.2023.Bugün de Bozcaadanın tarihi sokaklarını ,Rum Mahallesini, kilisesini, yel değirmenlerini, limanını, Ayazma Plajını gezdik.

28 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER

Çanakkale Turu (Bozcaada – Assos – Kazdağları – Truva Turu)

Türkiye'nin en değerli illerinden olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yaparak tarih yazan olayların merkezinde yer alan Çanakkale’ye unutulmaz bir tur yapmaya hazır mısınız? Ayder turizmin özel olarak tasarladığı Çanakkale Turu tarihi dokuları, doğal güzellikleri ve efsaneleri bir araya getirerek sizi büyüleyici bir yolculuğa davet ediyor. Bu tur Çanakkale’nin bilinen ve bilinmeyen tüm zenginliklerini keşfetmeniz için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Çanakkale Turu ile Yeni Rotalar Keşfedin

Çanakkale denilince belki en fazla ne kadar yer görülebilir ki diye düşünebilirsiniz. Fakat Ayder Turizm farkıyla 20’den fazla lokasyonu gezerek yapacağınız en dolu gezilerden birini planlamış oluyoruz. Gece otobüs yolculuğu ile başlayan Ankara çıkışlı Çanakkale turu, size 2 gece konaklamalı unutulmaz 3 günlük bir serüven sunuyor.

Türkiye'nin doğa harikası, şelalesi ve kanyonuyla milli parkı bulunan Kazdağlarından, Zeus Altarına uzanan eşsiz gezi rotasıyla doğanın huzur verici kollarına kendinizi bırakacaksınız. Burada şahit olacağınız büyüleyici manzaralar ise rüyalarınızı süsleyerek tekrar görmek isteyeceğiniz bir tablo olarak hafızlarınıza kazınacak. Çanakkale turu, Zeus Altarı ile tarihi bir atmosfer hissettirse de Assos antik kenti ile sizi o çağa gitmiş gibi hissettirecek. Edremit körfezinde bulunan bu antik kent mükemmel manzarasıyla da size eşlik edecek.

Bozcaada plajları, sıcak insanları, çiçek gibi rengarenk sokakları ile sizi oraya taşınmaya ikna edecek kadar eşsiz bir lokasyon. Burada geçireceğiniz her dakika ruhunuzu dinlendirip enerjinizi yükseltmenize yetecek. Doğadan enerji aldıktan sonra profesyonel rehberlerimizin bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri ile dünyanın konuştuğu efsanelerden biri olan Truva antik kenti ziyaretinizi gerçekleştireceksiniz. Belki çoğu kişi Truva nerede tam olarak bilmiyordur. Fakat biz size hem Truva efsanesini hem de bir sürü medeniyete ev sahipliği yapmış bu kentin tarihini, siz burayı adım adım keşfederken anlatacağız. Böylelikle bu gezi tarih ve kültür dolu bir doğa gezisine dönüşerek size güzel anıların yanında önemli bilgiler de katacak.

Çanakkale’de görülmeye değer birçok lokasyon ve güzel manzaralar bulunuyor. Fakat hiçbir konumun önüne geçemeyeceği kadar değerli olan Çanakkale Şehitlik turu ile en önemli tarih gezimizi yapacağız. Conkbayırı Anıtı, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve daha nicelerini içeren yerleri gezerek, bir milletin kurtuluş mücadelesinin temsilcilerini ve bu toprakları kanıyla kazanmış binlerce şehidimizi ziyaret edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anacak ve bu toprakların değerini bir kere daha fark ederek tarihimizin izlerini geleceğe taşıyacak izler bırakmaya devam edeceğiz…

Ayder Turizm ile Unutulmaz Bir Çanakkale Turu

Çanakkale turu Ayder Turizmin profesyonel rehberleri, koordinasyonlu çalışmaları ve Çanakkale'nin büyüleyici güzellikleri ile unutulmaz bir yolculuk sunuyor. Her anı özel kılan bu tur Çanakkale'nin eşsiz atmosferini ve tarihi zenginliklerini keşfetmeniz için muhteşem bir fırsat olarak karşınıza çıkıyor. Sizler de bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız hemen bizimle bu muhteşem Çanakkale turuna çıkmak için kayıt yaptırabilirsiniz.