Lokasyonlar

Program Detayı

Gece saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önü, 23:30 Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak Adana’ya hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah erken saatte Adana’ya ulaşıyor ve güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası ilk durağımız, yüksek minarelerinin şehrin birçok yerinden görünebiliyor olmasından dolayı Adana’nın sembol yapılarından biri haline gelen Sakıp Sabancı Merkez Camisi. Ardından Seyhan Nehri üzerinde bulunan ve Seyhan’la Yüreğir’i birbirine bağlayan, dünyanın kullanılan en eski köprüsü unvanını taşıyan, tarihi Taş Köprü ziyaretimizi yapıyoruz. Bu gezimiz sonrası geleneksel Adana evlerinin en güzel örneği ve Hatay’ın kurtuluşunun anlatıldığı özel bir odanın bulunduğu Atatürk Evi‘ni rehberimiz anlatımıyla taçlandırarak geziyoruz.  Ardından Sinema Müzesi gezimizi yapıyoruz. Yeşilçam oyuncularına ait heykeller, afişler ve çok sayıda eserin olduğu bu müze bizleri geçmişe götürecek, keyifli nostaljik dakikalar yaşayacağız. Bu gezimizin ardından öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz ve portakal çiçeği kokularının sardığı, baharın gelişini müjdeleyen 10. Uluslararası Portakal Çiçeği Festivali’ne katılmak için alana gidiyoruz. Şenliğin keyfini çıkarıyor ve akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saat ve noktada tekrar buluşup Adana’daki otelimize yerleşmeden önce akşam yemeğimizi almak için yola çıkıyoruz. Yemek sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Adana 4* Mavi Sürmeli Hotel’de. (Özel Konum: Konaklamamızın Adana merkezinde olmasından kaynaklı arzu eden  misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra  festival alanında düzenlenecek olan eğlence, konser ve etkinliklere katılabilirler.)

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Tarsus’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Hristiyanlar tarafından kutsal kabul edilen ve hac ziyaretlerinin de yapıldığı Tarsus’taki Saint Paul Kilisesi ve Saint Paul Kuyusu. Ardından deniz kapısı olarak da bilinen Kleopatra Kapısı gezimizi yapıyor ve Mersin’e doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrası rotamızı Erdemli’ye doğru çeviriyor ve Kız Kalesi gezimizi yapıyoruz. Birçok efsaneye konu olmuş, kıyıya 600 mt uzaklıkta bulunan ve küçük bir adacık üzerine inşa edilmiş olan Kız Kalesi, Akdeniz’in muhteşem denizinin ve tarihinin birleştiği nadir yerlerden biri. Uzaktan fotoğraflamak ve manzaranın tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. Ardından turumuzun son durağı olan Cennet Cehennem Mağaraları’nı ziyaret için rotamızı Silifke Narlıkuyu’ya çeviriyoruz. Derinliği yaklaşık 135 mt olan Cennet Mağarası’na asansör ile inecek, Cehennem Mağarası’nı görmek içinse seyir terasına çıkacağız ve bu iki mağaranın birbirinden ne kadar faklı olduğunu, isimlerinin bizlerde yarattığı etkisiyle de özdeşleştiğini göreceğiz. Bu son durağımız sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyor ve keyifli, güzel hatıraların yüzümüzde bıraktığı gülümsemeyle gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Çevre gezileri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Özel harcamalar

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.