Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah 06:00'da  Yeni Ankara Tren Gar'ında buluşma. 06:20 Konya YHT ile ünlü düşünür Mevlana'nın diyarı Konya'ya hareket.

Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan Konya yolculuğumuza başlıyoruz. Konya'ya vardığımızdaki ilk durağımız Mevlana Türbesi ve Müzesi. Mevlâna Müzesi'nin bulunduğu yer Selçuklu Sarayı'nın gül bahçesi iken Konya'ya gelen Mevlâna'nın babası Âlimlerin Sultanı Bahaeddin Veled'e Selçuklu Sultanı I.Alaaddin Keykubat tarafından hediye edilmiştir.  Mevlana müzesinden sonra içerisindeki eşsiz çinileriyle ünlü bugün Çini Müzesi olarak hizmet veren Karatay Medresesini (Müzesini) ziyaret ediyor ve Klasik Konya Konakları'nı, Hagios Manastırı'nı ve Hristiyanlığın ilk kiliselerinden olan Aya Elena Kilisesi'ni görüyoruz ardından Kapadokya'yı aratmayan Sille Köyünü geziyor ve Konya'ya özgü yöresel öğle yemeğini alıyoruz.

Ardından binlerce kelebeği görebileceğimiz tropikal Kelebekler Vadisi'ni geziyor ve Şems-i Tebriz'inin Türbesini'de ziyaret ediyoruz. Son olarak Meram Bağları'nı da görebileceğimiz Tavus Baba Türbesi'ni ve parkını geziyoruz. Akşam saatlerinde tren saatine göre manevi bir huzurla dolu olarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş tren bileti
 • Ulaşım
 • Araçta sandviç ve araç içi ikramlar
 • Öğle yemeği
 • Kelebekler vadisi giriş ücreti
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Müze giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
*** Oturma planı Konya içinde kullanılacak araç içindir. Trende oturma düzeni TCDD tarafından belirlenmektedir.

*** Tren hareket saatlerinde TCDD tarafından değişiklik yapılabilir.

*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

Gezi Ücreti
525 TL
3-12 Yaş Çocuk Ücreti
485 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
525 TL
3-12 Yaş Çocuk Ücreti
485 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • NİLGÜN UZAR

  Ayder Turdan Çok memnun kaldım. Tekrar turlarına katılırım. Teşekkürler.

 • SADİ TÜRKAY

  Program Çok iyi düzenlenmiş , gelipde görmek isteyeceğimiz her yeri planlı , programlı ve telaşsız görme fırsatımız oldu.

 • HANİFE KÖSE

  İlk kez katıldım. Memnun kaldım.

 • SALİHA ÇİYAN

  önceden de katılıp memnun kaldığımız iÇin bütün turlarımızı Ayder'le yapıyoruz.

 • İLKNUR SEYHAN

  Ayder Tur dan Çok memnunum. Bütün gezilerimi Ayder ile yapmayı tercih ediyorum. Eski bir Ayder Turu ile gezi yapan bir kişiyim. Herkese başarılar diliyorum. Bana yakınlarımada sağlıklı bol geziler diliyorum.

 • EBRU ÇOŞKUN ZANNUBOĞLU

  Daha öncede Ayder tur ile karadeniz turuna katıldım. Çok memnun kaldım ilk defa da günlük bir turu katıldım. Buda güzeldi sadece havanın soğukluğundan dolayı biraz zor oldu. Turunuzu yakınlarıma da tavsiye ediyorum ilginize teşekkürler.

6 yorumun 6 tanesini görüntülediniz