Hızlı Trenle Konya Turu, Konya'nın mistik atmosferini keşfetmek için harika bir fırsat sunuyor! Hızlı trenle Konya Turu'na katılın ve şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedin. 

Turumuz, hızlı trenin rahat ve konforlu seyahati ile başlar. Konya'ya ulaştığınızda, rehberimiz eşliğinde şehrin en ünlü turistik yerlerini ziyaret edeceksiniz. Mevlana Türbesi, Karatay Medresesi ve Kelebekler Vadisi gibi yerleri ziyaret ederek Konya'nın zengin tarihini öğrenin.

Hızlı Trenle Konya Turu, unutulmaz bir deneyim için sizi bekliyor...

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah tren saatine göre Yeni Ankara Tren Gar'ında buluşma. Konya YHT ile ünlü düşünür Mevlana'nın diyarı Konya'ya hareket.

Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan Konya yolculuğumuza başlıyoruz. Konya'ya vardığımızdaki ilk durağımız Mevlana Türbesi ve Müzesi. Mevlâna Müzesi'nin bulunduğu yer Selçuklu Sarayı'nın gül bahçesi iken Konya'ya gelen Mevlâna'nın babası Âlimlerin Sultanı Bahaeddin Veled'e Selçuklu Sultanı I.Alaaddin Keykubat tarafından hediye edilmiştir.

Mevlana müzesinden sonra içerisindeki eşsiz çinileriyle ünlü bugün Çini Müzesi olarak hizmet veren Karatay Medresesini (Müzesini) ziyaret ediyor ve Klasik Konya Konakları'nı, Hagios Manastırı'nı ve Hristiyanlığın ilk kiliselerinden olan Aya Elena Kilisesi'ni görüyoruz ardından Kapadokya'yı aratmayan Sille Köyünü geziyor ve Konya'ya özgü yöresel öğle yemeğini alıyoruz.

Ardından binlerce kelebeği görebileceğimiz tropikal Kelebekler Vadisi'ni geziyor ve Şems-i Tebriz'inin Türbesini de ziyaret ediyoruz. Son olarak Meram Bağları'nı da görebileceğimiz Tavus Baba Türbesi'ni ve parkını geziyoruz. Akşam saatlerinde tren saatine göre manevi bir huzurla dolu olarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Gidiş-Dönüş tren bileti
 • YHT Tren garında sandviç ikramı
 • Öğle yemeği
 • Kelebekler vadisi giriş ücreti
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Müze giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Oturma planı Konya içinde kullanılacak araç içindir. Trende oturma düzeni TCDD tarafından belirlenmektedir.
 • Tren hareket saatlerinde TCDD tarafından değişiklik yapılabilir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

Gezi Ücreti
1990 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
1990 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
1990 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • NİLGÜN UZAR

  Ayder Turdan Çok memnun kaldım. Tekrar turlarına katılırım. Teşekkürler.

 • SADİ TÜRKAY

  Program Çok iyi düzenlenmiş , gelipde görmek isteyeceğimiz her yeri planlı , programlı ve telaşsız görme fırsatımız oldu.

 • HANİFE KÖSE

  İlk kez katıldım. Memnun kaldım.

 • SALİHA ÇİYAN

  önceden de katılıp memnun kaldığımız iÇin bütün turlarımızı Ayder'le yapıyoruz.

 • İLKNUR SEYHAN

  Ayder Tur dan Çok memnunum. Bütün gezilerimi Ayder ile yapmayı tercih ediyorum. Eski bir Ayder Turu ile gezi yapan bir kişiyim. Herkese başarılar diliyorum. Bana yakınlarımada sağlıklı bol geziler diliyorum.

 • EBRU ÇOŞKUN ZANNUBOĞLU

  Daha öncede Ayder tur ile karadeniz turuna katıldım. Çok memnun kaldım ilk defa da günlük bir turu katıldım. Buda güzeldi sadece havanın soğukluğundan dolayı biraz zor oldu. Turunuzu yakınlarıma da tavsiye ediyorum ilginize teşekkürler.

6 yorumun 6 tanesini görüntülediniz