İzmir - Kuşadası - Efes - Şirince - Çeşme - Alaçatı - Eski Foça Turu; Ege'nin mavisi, dağlarının yeşili ile hayatınıza renk katacak bir rota!

3 gece konaklamalı 4 gün süren turumuzda şehrin griliğinden ve karmaşasından bir an olsun uzaklaşmak istiyorsanız Ayder'le Ege'yi keşfetmenin tam sırası...

Kuşadası'nda tekne turu ile başlayan turumuzda denize hasretliğinizi giderecek, tarih kokan Efes Harabeleri'ne hayran kalacaksınız. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla ünlü Şirince'yi dolaşırken atmosferin büyüsüne kapılacak, Çeşme, Alaçatı ve Foça'da ise Ege'nin mavisi bildiğim tüm mavilerden farklı diyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 22.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23.00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden hareket.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza sabah saatlerinde Kuşadası’na varışımızın ardından güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası Kuşadası’nın tertemiz deniz havasını içimize çekmek ve keyifli vakit geçirmek için tekne turuna katılıyoruz.

Tekne turumuzun ardından ilk durağımız kültür turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Selçuk. Hristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezimizi yapıyoruz.  Öğle yemeği için verilen serbest zamanın ardından M.Ö 6000’lere kadar uzanan geçmişi ile birçok medeniyete şahitlik yapmış tarih beşiği Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımı eşliğinde Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Kuretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım ve Palaestra gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Efes Antik Kenti gezimizin ardından İzmir’in kendine özgün tarihi mimarisi, Rum evleri ve şarabı ile ünlü şirin köy Şirince’ye hareket ediyoruz. Zeytin ağaçlarının donattığı kıvrımlı arnavut kaldırımlı sokaklarında yürürken, sağlı sollu konumlanmış el yapımı yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı şirin dükkanlarını gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağımız anlar yaşayacağız.

Şirince gezimizin ardından İzmir merkezdeki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından gözde tatil beldesi Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz ve kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Çeşme meydanında öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra rotamızı sakız ağaçları, rengarenk evleri ve sokakları ile ünlü Alaçatı’ya çeviriyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve hediyelik eşyaları alabileceğimiz Alaçatı Pazarı’nı, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği Alaçatı’nın meşhur sokaklarını geziyoruz.

Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından İzmir gezimizi gerçekleştirmek için otelden ayrılıyoruz. Ünlü Konak Meydanı, Kordon, Saat Kulesi ve Hükümet Konağı'nı panoramik olarak gördükten sonra Asansör gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şahane manzaralı fotoğraflar çekmemiz ve öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından balıkçı teknelerine ve denizinin mavisine vurulacağımız Eski Foça’ya hareket ediyoruz. Eski Foça sahilini, daracık sokaklarını ve geniş balkonlu taş evlerini görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Hafızalarımıza ve kalbimize kazınan birçok keyifli anıyla birlikte gerekli ikram ve molalarımız sonrası Ankara’ya varıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • Tekne gezisi ücreti
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Özel harcamalar
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • HAŞİM YILMAZ

  Şeker Bayramı tatilinde katıldığımız turda, egenin bütün güzellikleri, tarihi alanları, kültürel zenginliği ve AYDER Turizmin tecrübesi...

 • ÜLFET NERMİN TARIM

  Ege turuna katıldı.Çok güzeldi. Daha öncede Balkanlar ve yılbaşı Abant turlarına katıldık. Hepsinden çok memnun kaldık.

 • TONY ARDA URAZ

  Gerek personelleri olsun gerek turun ayarlanmış bölge gezileri olsun verilen çabanın, emeğin ve hizmetin en yüksek mertebede sunmaya çalışıldığı açıkça ortadaydı. Bundan ötürü çok memnun kaldım

 • HURİYE YURTSEVEN

  Tüm misafirlerinizdeki uyum ve anlayış gezi modu gayet iyiydi. Kaptanlarımız güvenli yolculuk yaptırdıkları için güleryüz ve kibarlıklarına teşekkür ederim. Zaten çalışan arkadaşlarınız her zaman çok değerliydi.

 • BERNA ÇOLPAN

  Genel olarak memnun kaldık, güzel geçti.

 • ŞENGÜL BIYIK

  Genel olarak herşey iyiydi. Teşekkür ederiz!

 • RUHİ ÖZGEN

  20 yıl öncesi Karadeniz turunuza katılmıştık o zamandan dahada gelişmiş çağ atlamış gibi geldi bize

 • ÖZLEM ASLAN

  Turdan memnun kaldım. Teşekkürler

 • BURHANETTİN KARADAVUT

  Harikaydı sadece Alaçatı çok pahalı.

 • ALPARSLAN GÜVEN

  Her Ayder Tur gezisinde olduğu gibi tatminedici eğitici güzel bir tur gezisi yaşadık.

 • TUĞÇE ANDAÇ

  Her şeyiyle çok keyifliydi. Teşekkürler Ayder:)

 • HAYRİYE KESER

  Gerek rehberler gerekse kaptan şoförler çok iyiydi. Ayder Turla gezi yapmaktan memnun kaldım.

21 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER