Türkiye’nin lavanta ihtiyacının %93’ünün karşılandığı köye yolculuk…

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23:30’da  Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, saat 23.59'da Ümitköy Galleria Avm karşısından hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza sabah erken saatlerde Eğirdir’de güzel manzara eşliğinde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz. Keyifli kahvaltımız sonrası Türkiye’nin sakin şehir listesinde yer alan Eğirdir’de ilk durağımız Hızır Bey Cami olarak da bilinen ve 800 yıllık tarihiyle göz dolduran Ulu Cami. Ardından aynı avluda yer alan ilk olarak han olarak inşa edilen ve sonra medreseye çevrilmiş olan Selçuklu Dündarbey Medresesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonra Bizans döneminden kalma karakteristik doğal mermer taşlarıyla ünlü Eğirdir Kalesi’ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrası rotamızı şirin köy Akpınar köyüne çeviriyor ve seyir terasından Eğirdir Gölü’nün eşsiz manzarasının fotoğraflamak ve manzaranın tadını çıkarmak için kısa bir mola veriyoruz. Bu mola sonrası rotamızı Salda Gölü’ne çeviriyor ve Maldivleri aratmayan güzellikteki mavisiyle göz kamaştırıcı olan gölün kenarında yürüyüş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Isparta’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hilton Garden Inn Isparta’da.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Isparta şehir merkezi gezimizi yapmak için otelden ayrılıyoruz. Tarihi Mimar Sinan Camisi, Isparta Etnografya Halı ve Kilim Müzesi’ni gezip öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak köyüne gidiyoruz. Lavanta bahçelerini mis kokular eşliğinde gezerek burada harika fotoğraflar çekiyoruz. Ayrıca dileyen misafirlerimiz lavanta kesimi yaparak oluşturdukları demetleri yanlarında götürebilirler. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünlerini (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden satın alabilirler. Son durağımız olan kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak Evleri arasında yapacağımız gezimizin ardından turumuzun sonuna geliyor ve Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. Güzel anılar eşliğinde yolda vereceğimiz molaların ardından Ankara’ya varıyoruz.
 
Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde akşam yemeği
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Çevre gezileri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1390 TL
Tek Kişilik Oda
1590 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1350 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1190 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1390 TL
Tek Kişilik Oda
1590 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1350 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1190 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.