Ürdün turu fırsatları ile Amman ve Akabe’yi keşfedip Kızıldeniz’in kıyısında yer alan Ürdün’de kültür dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun! 

Ürdün'de kültür dolu bir yolculuk... "Akabe başlangıç, Amman bitişli"

Tarih: 30.04.2023 | 04.05.2023

Uçuş No: TK 818 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 30 Nisan 2023 - Saat: 21:55 - Varış: Akabe - Tarih: 01 Mayıs 2023 - Saat: 00:45

Uçuş No: TK 815 (Türk Havayolları) - Kalkış: Amman - Tarih: 04 Mayıs 2023 - Saat: 07:05 - Varış: Akabe - Tarih: 04 Mayıs 2023 - Saat: 09:35

Tarih: 18.05.2023 | 22.05.2023

Uçuş No: TK 818 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 18 Mayıs 2023 - Saat: 21:55 - Varış: Akabe - Tarih: 19 Mayıs 2023 - Saat: 00:45

Uçuş No: TK 815 (Türk Havayolları) - Kalkış: Amman - Tarih: 22 Mayıs 2023 - Saat: 02:15 - Varış: Akabe - Tarih: 22 Mayıs 2023 - Saat: 04:45

Havayollarının uçuş saatlerinde değişiklik yapma hakkı saklıdır. Birbirinden farklı içerikteki Ürdün turlarımızın güncel uçıuş detaylarını sorunuz...

Lokasyonlar

Program Detayı

İstanbul havalimanında buluşuyor, bagaj ve check işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarına ait tarifeli seferi ile Akabe uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Akabe’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Otelimize varışımızla birlikte dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz.

Kahvaltı ile yeni güne başlayıp panoramik Akabe şehir turu için otelden ayrılacağız. Şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle ve akşam yemekli Petra & Wadi Rum turunu (235 USD - kişi başı) yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz.

74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek Rakkase dans şovuna (55 USD - kişi başı) katılabilir.

Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah alınacak kahvaltının ardından Amman’a doğru yola çıkıyoruz. Amman şehir merkezine varışımız ile birlikte panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz.

Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash (95 USD -kişi başı) turumuza katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz ekstra akşam etkinliği olan yemekli Folklor Şovuna (55 USD - kişi başı) katılabilir.

Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltının ardından, serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yüzme ve öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza (95 USD -kişi başı) katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak.

Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabahın erken saatlerinde odalarımızı boşaltıp Amman havalimanına doğru yola çıkacağız Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edeceğiz. Sabahın erken saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Akabe / Amman - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • Akabe’de 3* otellerde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Amman’da 3* otellerde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Akabe ve Amman Şehir Turları
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak)
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Havalimanı ve otel vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Turlar ve paketler
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Covid-19 Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Umumi Pasaport - Vize gerekli değil
 • Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil
 • Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Ekstra turlar ve  etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekanın açık / kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.
3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir.

Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.