Balkan coğrafyasının tarihle örülü hikayesini keşfetmek üzere yola çıktığınız bu büyülü tur, Edirne'den başlayarak sizi bir zaman yolculuğuna davet ediyor. Edirne, Osmanlı İmparatorluğu'nun incisi olarak tarih sayfalarında parıldayan bir şehir. Selimiye Camii'nin muazzam kubbesi altında dolaşırken, tarihle iç içe geçmiş sokakları adeta bir zaman tüneline dönüşecek. Edirne'nin kucaklayıcı atmosferi, sizi geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkaracak.

Turumuzun bir diğer durağı, Kırklareli'nin mistik sokakları ve tarihi dokusuyla sizi sarhoş edecek. Burada, Osmanlı mirası ve Rum etkilerini bir arada hissedecek, eski kiliseler ve tarihi evler arasında kaybolacaksınız. Kırklareli'nin sıcakkanlı insanları yöresel lezzetlerle damaklarınızı şımartacak. Bu tur, tarih ve kültürün izlerini sürerken, her anında harika bir atmosfer sunacak, sizleri unutulmaz bir serüvene davet edecek.

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:59’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünde buluşarak Edirne’ye hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saatlerinde Trakya’nın Karadeniz’e açılan penceresi Edirne`ye ulaşıyoruz.  Burada yapacağımız keyifli sabah kahvaltımız sonrası ilk durağımız İğneada Limanı olacak.  Ardından dünyanın nadir orman eko sistemlerinde bulunan Longoz Ormanları Milli Parkı. Kökleri su içinde olan ağaçlarıyla, ev sahipliği yaptığı birçok kuş türü ve oluşturduğu eko sistem zinciriyle yeryüzündeki cennet diyeceğimiz bir yer burası. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra rotamızı Kırklareli’ne çeviriyoruz. Yıllar boyunca çok farklı kültürleri içinde barındıran özelikle Bulgar, Rum ve Yahudi vatandaşlarımızın yaşadığı Kırklareli Yayla Mahallesi gezimizi yapıyor ve karakteristik evlerinin kent dokusuna katkısına birlikte tanık oluyoruz. Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evin birebir modellendiği Atatürk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Her katı buram buram tarih kokan evde birebir orijinalini gezmiş kadar güzel ve keyifli hissedecek anlar yaşayacağız. Kırklareli şehir merkezini gördükten sonra Edirne merkezde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Edirne’deki otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah güne otelde kahvaltımızı alarak başlıyoruz. Ardından Osmanlı İmparatorluğu’nun camileri, çarşıları, köprüleri ve tarihi evleriyle kültürel mirasının yoğun bir şekilde hissedildiği sınır kenti, eski başkent Edirne’de sırasıyla, Saray İçi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntıları (Saray-ı Cedide-i Amire) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Balkan Savaşı’nda şehit düşen kahraman askerlerimiz adına yapılan Balkan Şehitliği ziyaretimizi yapıyoruz. Anıttaki yazıları okurken kalbimiz titreyecek, aziz hatıralarını saygı ve rahmetle anacağız. Bu anlamlı gezimiz sonrası durağımız 16.yy da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi.  Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Meriç Nehri kıyısında, yeşilliği ve sakinliği ile hayran bırakan, sokakları tarih kokan Edirne’nin en güzel semti Karaağaç. Lozan’da savaş tazminatının karşılığı olarak alınan Karaağaç’da, rehberimizin anlatımıyla birlikte gezeceğimizler yerler sırasıyla, Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü. Ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Cami, yazılarıyla ünlü Eski Cami (Ulu Cami), Bedesten ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği,  Osmanlı’nın gücünü ve ihtişamını gösteren Selimiye Cami ve Arasta Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Günün sonunda Edirne’nin ünlü badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunlarından almak için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Edirne’deki otelimizde.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Trakya’nın hem Karadeniz’e hem Marmara Denizi’ne kıyısı olan günebakanların şehri Tekirdağ`a doğru hareket ediyoruz. Sırasıyla Türk Macar dostluğunun simgesi Rakoçzi`nin Müze Evi’ni, Tekirdağ Arkeoloji Müzesi’ni, Namık Kemal Evi ve Anıtını, Rüstem Paşa Külliyesi`ni gezdikten sonra merkezde serbest zaman veriyoruz. Ardından rehberimizin belirlediği yerde ve saatte buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8790 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6590 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8990 TL
Tek Kişilik Oda
10990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8790 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6590 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • NURAY ÖZDEN

  GÜZEL BİR GEZİ OLDU.(HER ZAMANKİ GİBİ) EN KISA ZAMANDA TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE.

 • HATİCE DAĞASLAN

  GÜZEL BİR GEZİ OLDU.TEŞEKKÜR EDERİM.

 • ŞAZİYE DEMİRDİREK

  GÜZEL BİR GEZİ OLDU.TEŞEKKÜRLER.

 • EMİNEYİ MEMNUNE YAĞAR

  GENEL OLARAK GÜZEL GEÇEN BİR TUR OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM.

 • Fuat timurcin

  Bütün personele (Bürodakiler de dahil ) herkese teşekkür ederim.

 • CAHİT İLHAMİ OYGÜR

  Güzel bir ortamda samimi bir şekilde gerçekleşen sorunsuz bir tur olduğunu beyan ederim.

 • Rasim YILMAZ

  Referanslı olarak seçtiğim turunuzu gayet başarılı buldum.

 • NEZİHA USLU

  Yıllarca tercih ettiğim bir tur olacak.

 • MEHMET KILIÇ

  memnun oldum

 • SERAP ASLAN

  Keyifli bir turdu

 • ADEVİYE AYŞE YAĞCIOĞLU

  Oldukça iyi

11 yorumun 11 tanesini görüntülediniz