Edirne'de düzenlenen Kakava Şenlikleri, her yıl katılımcılara neşe dolu anlar yaşatırken, birlik ve beraberliği baharın gelişiyle kutlama amacı ile düzenleniyor. Şehrin tarihi atmosferi içinde gerçekleşen bu festival, kültürel birlikteliğe ve çeşitliliğe duyulan sevgiyi yansıtarak Edirne'nin kalbinde unutulmaz izler bırakmaya devam ediyor.

Renkli kortej yürüyüşleri, halk dansları gösterileri, her köşe başından gelen müzik ve şarkı sesleri ile yöresel yemeklerin de tadına varabileceğiniz bu festival birçok etkinlikle dolu. Yerel halkın ve festivale ilgi gösteren katılımcıların rengarenk cıvıl cıvıl geleneksel kıyafetleri, kostümleri ve süslemeleriyle de festival bambaşka bir renk ve eğlence cümbüşüne ev sahipliği yapıyor.

Dilekler tutulduysa eğer, geleneksel bahar müjdecisi Kakava ateşinin yanmasıyla yöresel dokuların, lezzetlerin ve coşkunun içinde kaybolabiliriz....

Lokasyonlar

Program Detayı

Gece saat 22:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden Edirne’ye hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalar sonrası Edirne’ye varıyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah Edirne’de kahvaltımızı aldıktan sonra Karaağaç gezimizi gerçekleştiriyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü gezilerimizi yapıp ardından Kırkpınar Meydanında baharın gelişinin müjdecisi Kakava Ateşinin yakılması ile başlayan Edirne Kakava Şenliklerine katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik ve dans eşliğinde karşıladığı Kakava şenlikleri için serbest zaman verip ardından akşam yemeği için restoranımıza geçiyor yöresel yemeğin tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeğinin ardından rehberimizin belirlediği saatte otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama Edirne Kalevera Hotel’de.

 • İsteğe bağlı olarak akşam yemeği sonrası misafirlerimiz konserlere ve şenlik aktivitelerine katılabilir.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Edirne'de; II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Şükrü Paşa Anıtı’nı geziyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönerek, Mimar Sinan‘ın “ustalık eserimdir” dediği Selimiye Cami ve Arasta Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Alışveriş denince akla ilk gelen yerlerden olan Ali Paşa Kapalı Çarşısı’nı geziyoruz. XVI. yüzyılda su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezilerimizi tamamlayıp Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalarımız sonrası Ankara’ya varıyoruz.

 • Selimiye Cami içi ve dışında onarım çalışmaları devam etmekte olup sadece bir kısmı ziyarete açıktır.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 •  

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5890 TL
Tek Kişilik Oda
6490 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5790 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
4890 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • KAMER ŞAZİYE AYDIN

  İki günlük bir tur için herşeyin güzel planlandığını düşünüyorum

 • HANDAN KOCABALKAN

  Katılmış olduğum her turda belirttiğim gibi bir kez daha teşekkürlerimle

 • FATMA BERRİN AKTAŞ

  Turumuz her anlamda güzeldi. Mutlu olduk. Teşekkür

 • AYŞE DOĞANCI

  Ayder turizm,yıllara dayanan tecrübesi ve kendini geliştirme arzusu ile haklı bir isim yapmış olan bir kuruluş. Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık.

4 yorumun 4 tanesini görüntülediniz