Gökçeada & Çanakkale & Şehitlikler & Bozcaada & Assos & Kaz Dağları & Ayvalık & Cunda Adası

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 21.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 22.00’da Ümitköy Galleria Avm karşısından Çanakkale’ye hareket.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza sabah saatlerinde Çanakkale’de kahvaltımızı alarak başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası ilk durağımız Kabatepe Limanı. Feribot ile huzurlu ve dingin atmosferiyle Türkiye’nin sakin kentlerinden (Cittaslow) biri olan Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’ya geçiyoruz. Keyifli feribot yolculuğumuz sonrası dolmuşlara binip adanın en büyük köyü olan volkanik Aya Dimitri Tepesi’nin yanına kurulmuş olan eşsiz manzaraya sahip Rum köyü Tepeköy’e gidiyoruz. Zamanında hayalet köy olmaya yüz tutan, sonraki senelerde köylerine geri dönen Rumlar sayesinde tekrar bugünkü canlılığa kavuşan bu köyde, eşsiz manzarasıyla keyifli dakikalar bizleri bekliyor olacak. Her yıl Ağustos ayında gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı’na da ev sahipliği yapan ayrıca ev yapımı meşhur şarapları ile ünlü Tepeli köyünde dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra asırlık ulu çınarların gölgesinde yer alan Pınarbaşı Seyir Terası’na çıkıyoruz. Çaylarımızı yudumlarken bu muhteşem manzarayı hafızalarımıza kazıyoruz. Ardından Gökçeada’nın tam kalbinde Ege’nin şirin köyü, Zeytinli köyüne hareket ediyoruz. Arnavut kaldırımlı sokaklarında, taş Rum evlerinin manzarası eşliğinde Cicirya, Madam’ın meşhur dibek kahvesi ve sakızlı muhallebisini tatmak için mola veriyoruz. Kısa molamız ardından rotamızı,  yüksek konumu sebebiyle adanın balkonu diyebileceğimiz eşsiz manzarası ile harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz Eski Bademli köyüne çeviriyoruz. Bu gezimizin ardından feribot ile önce Kabatepe Limanı’na ardından Eceabat feribot iskelesinden Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Şehir merkezinde Aynalı Çarşı’da vereceğimiz serbest zaman sonrası belirlenen saatte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MD Barbaros Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız güzel bir kahvaltı ardından feribot ile Eceabat’a geçiyor ve yoğun manevi duygular yaşayacağımız bu güne Milli Park ve Şehitlikler’e ziyaretimizle başlıyoruz. Vatan sevgisi ve inancın zaferi olan 250.000 kayıp verdiğimiz, şehitlerimizin kanıyla sulanan coğrafyada Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş Anıtı ve Kanlı Sırt’ı rehberimizden fedakârlık ve kahramanlık hikayelerini dinleyerek gezerken hüzün ve gururu bir arada yaşayacağız. Kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan, Mustafa Kemal’in “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” dediği 57. Alay Şehitliği, milli tarihimizde altın bir sayfa olan Çanakkale Savaşları'nın odak noktası olan, düşmana ilk sillenin indirildiği Mehmetçik Parkı'nın içindeki, Tanrı’ya dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıtı’nı görüyoruz. Anadolu halkının sömürgeci devletlere haklı ve inançlı başkaldırısının yaşandığı savaş siperleri ziyaretlerimizi yapıyor, rehberimizden aldığımız bilgilerle hem şehitlerimiz için hüzünleniyor hem de atalarımızla gurur duyarak şehitlik gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Çanakkale merkeze dönüyor ve konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MD Barbaros Otel.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası kumsalları, büyüleyici güzellikteki denizi, üzüm bağları ve şarapçılığı ile ünlü Bozcaada’yı keşfe çıkıyoruz. Otelimizden ayrılırken bavullarımızın yanında küçük bir plaj çantası hazırlamayı unutmuyoruz. İlk durağımız “gördüğüm en güzel kale” diyeceğiniz Bozcaada Kalesi. Sonra sırasıyla içinde küçük bir mezarlık barındırmasıyla ünlü Alay Bey Cami ve Köprülü Mehmet Paşa Cami’lerini ziyaret ediyoruz. Ardından rotamızı Bozcaada’nın sembollerinden olan yel değirmenlerine doğru çeviriyor ve fotoğraf için kısa bir mola verip Bozcaada’nın en ünlü plajı Ayazma Plajı’na doğru hareket ediyoruz. Turkuaz renkli sularında denize girmek ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak rotamızı Antik dönemin önemli liman şehirlerinden olan ve ünlü düşünür Aristoteles’in felsefe okulu açtığı Assos’a çeviriyoruz. Volkanik tepenin üzerine konumlanmış antik şehrin en önemli ve görkemli yapısı olan ve Athena Tapınağı’nı rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Bu günümüzün son gezisi ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün sürecek yemekli tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turumuz sonrası konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. 

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası dar sokakları, tarihi taş evleri ile ünlü Ayvalık’ın en güzel adası Cunda Adası’na hareket ediyoruz. Rahmi Koç Vakfı tarafından koleksiyon değerine sahip oyuncakların ve eşyaların sergilendiği müzeye çevrilen ve adanın en önemli yapıtı olan Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki bitkisel motiflerle, geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasındaki adanın sokaklarındaki kısa yürüyüşümüzün ardından, neo-klasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlayarak bu anların keyfini çıkartıyoruz. Ardından Ayvalık’a hareket ediyor ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında efsanelere konu olan ve şeytanın ayak izinin kaçarken burada bıraktığına inanılan, eşsiz manzarasıyla ünlü Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Şeytanın ayak izinin görülmesi ve efsanesini rehberimizden dinledikten sonra manzaranın keyfini doyasıya çıkarmak için çay molası veriyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket.

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrası Antik dönemde “İda Dağı” olarak adlandırılan ve mitolojide birçok efsaneye konu olan Türkiye’nin oksijen deposu Kazdağları’nın eteklerinde bulunan Sütüven Şelalesi’ni görüp rehberimizden Hasan Boğuldu efsanesini dinleyerek gölete doğru yürüyüş yapıyoruz. Bu muhteşem doğa manzarasını fotoğraflamak için mola veriyoruz. Muhteşem doğanın ve manzaranın tadını çıkarıp bu eşsiz anları hatıralarımıza ekledikten sonra öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Verilen serbest zamanın ardından yeni yerler keşfetmiş olmanın yarattığı keyifli hatıralarla Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 5 Gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (5)
 • Akşam yemekleri (5)
 • Ayvalık tekne turu ( yemekli )
 • Feribot ücretleri
 • Minibüs ile transfer ücretleri
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Özel hediyeler ve promosyonlar
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
Güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, mayo, terlik, deniz ayakkabısı, elbise, şort, t-shirt, telefon için powerbank, rahat kıyafetler.
* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4290 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4190 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3390 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
1090 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4290 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4190 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3390 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
1090 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4290 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4190 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3390 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
1090 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4290 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4190 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3390 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
1090 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.