Sinop - Erfelek - Ayancık - İnebolu - Kastamonu Turu (10.09.21 / 12.09.21)

Türkiye’nin kuzey ucuna, şelaleler diyarına, denizin nehirleştiği mekana, Sinop’a tarihi, zevkli, heyecanlı ve neşeli bir yolculuğa ne dersiniz?

1. Gün

Lokasyonlar

AnkaraSinop

Program Detayı

Akşam saat 23.30'da Ümitköy Galleria Avm karşısından, saat 23.59'da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Türkiye'nin kuzeydeki son noktası ve “Gölge etme başka ihsan istemem” hepimizin daha ilkokul sıralarında bu ünlü sözüyle tanıdığımız Filozof Diogenes (Diyojen) kenti Sinop'a hareket.

2. Gün

Lokasyonlar

ErfelekAklimanHamsilos FiyorduSinopSinop Cezaevi

Program Detayı

Erken saatlerde kahvaltımızın alınmasının ardından Erfelek’e hareket ediyoruz. 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerine hareket. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman. Ardından Akliman’ın panoramik olarak görülmesi, sonra birinci derece sit alanı ilan edilen, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği doğa harikasını, Türkiye’nin en büyük ve tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu’nu görüyoruz ardından Sinop şehir merkezine dönüş. İlk olarak MÖ 7.yy’da yapılan Sinop Kalesi’ni ve Sinop’u tüm dünyaya tanıtan kotra atölyelerini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımızda pek çok ünlünün kaldığı Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Tarihi cezaevinin görülmesinden sonra otele hareket. Konaklama ve akşam yemeği Sinop’taki otelimizde.

* Sinop Cezaevi tadilatta olmasından dolayı panoramik olarak gezilecektir.

2. Gün Oteli

3. Gün

Lokasyonlar

Ayancıkİneboluİnebolu Türk Ocağı binasıKastamonuŞerife Bacı AnıtıKastamonu Saat KulesiNasrullah KülliyesiLiva Paşa Konağı

Program Detayı

Kahvaltıdan sonra erken saatlerde otelden ayrılarak Ayancık'a hareket. Ayancık'ta kısa bir yürüyüş ardından Türkeli-Abana-Çatalzeytin üzerinden, Karadeniz'in orman manzarasıyla yapacağımız yolculuk sırasında fotoğraf molaları vererek Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılmasında önemli görev üstlenmiş, İstiklal Madalyalı tek ilçemiz İnebolu'ya varış. İnebolu'da; Atatürk'ün Şapka Nutku'nu söylediği Türk Ocağı Binası'nın görülmesi ardından Türkiye'nin en çok sarımsak üreten, Şapka Devrimi'nin başlatıldığı Kastamonu'daki ilk durağımız, Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı. Ardından Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'ni görüyoruz. Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra Nasrullah Külliyesi'ne gidiyoruz. Külliye; şadırvan, köprü ve medresesi ile şehrin önemli yapıtlarından. Külliye'den sonra gezimizin son durağı olan Liva Paşa Konağı'nı (Etnografya Müzesi) geziyoruz. Müze, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri. Müze gezimizden sonra belirlediğimiz saatte buluşarak, yol boyu hep birlikte bir sonraki turumuzun rotasını belirleyeceğimiz dönüş yolculuğumuza başlıyor, Ankara'ya hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Not:

Müze Ücretleri: Sinop Cezaevi 12 TL

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:
Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, yağmurluk, yedek ve rahat kıyafetler.

*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Hizmetler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Çevre gezileri
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak içecekler
Ayder Turizm