Her Şey Dahil Karadeniz Turu (31.07.21 / 06.08.21)

TÜRKİYE’NİN PROGRAM AÇISINDAN EN DOLU, EN KALİTELİ OTEL KOMBİNASYONUNA SAHİP KARADENİZ TURU

Ayder Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Karadeniz programına sahip kültür turudur. Tek bir bedel ile seyahat etmenin keyfini sunan, seyahat ücreti dışında hiçbir ekstra gider kalemini açıkta bırakmayan, gezgin misafir profilinin en sevdiği ve güvendiği marka ürünümüzdür. 

ANKARA - KASTAMONU – SİNOP CEZAEVİ – HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN – SAMSUN-BOLAMAN - YASON BURNU - ORDU BOZTEPE - GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI – KUZALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL – PINARLAR KÖYÜ TRAVERTENLERİ – KÜMBET YAYLASI- TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA – SÜRMENE -  FIRTINA VADİSİ - TİMİSVAT KÖPRÜSÜ- AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ -ÇİNÇİVA – ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - BORÇKA KARAGÖL - UZUNGÖL –  UZUNGÖL DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ – SÜMELA MANASTIRI -    HAMSİKÖY – ZİGANA – GÜMÜŞHANE-KARACA MAĞARASI – TORUL CAM TERAS – HARŞİT VADİSİ -  ORDU – SAMSUN – BANDIRMA VAPURU-İLK ADIM ANITI – ATATÜRK ANITI – GAZİ MÜZESİ  -VEZİRKÖPRÜ –ŞAHİNKAYA KANYONU - ANKARA

1. Gün

Lokasyonlar

AnkaraKastamonuŞerife Bacı AnıtıSinopSinop CezaeviHamsilos FiyorduAklimanSamsun

Program Detayı

Turumuz sabah saat 07.00’da Ümitköy Galleria Avm karşısı, saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareket edecektir. Şehir dışından gelen misafirlerimizin Esenboğa Havalimanından alınması. Ilgaz dağlarını aşıp, öğle saatlerinde Kastamonu’ya varıyoruz. Buranın sade bir Batı Karadeniz vilayeti olmadığını; zengin bir tarihi geçmişi olduğunu ve milli mücadele dönemindeki önemini rehberimizin anlatımlarıyla bir kez daha anımsıyoruz. Ulusal kahramanlarımızdan Şerife Bacı Heykeli'ni fotoğraflıyoruz. Rotamızı ülkemizin en kuzeyinde bulunan güzel şehir Sinop’a çeviriyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya çok sayıda ünlünün mahpusluk yaşadığı “deli dalgaların duvarlarını yaladığı” ünlü Sinop Cezaevi'ni geziyoruz. Ülkemizde sadece Sinop’ta bulunan Hamsilos Fiyordu'nu gezecek ve Akliman bölgesini panoramik olarak göreceğiz. Kurtuluş mücadelemizin önemli şehri Samsun’a hareket ediyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz 5*Anemon Otel'de. İlk günün yorgunluğunu daha güzel bir otelde atamazdık. Dileyen misafirlerimiz akşam Samsun şehir merkezinde vakit geçirebilir.

* Sinop Cezaevi tadilatta olmasından dolayı panoramik olarak gezilecektir.

1. Gün Oteli

2. Gün

Lokasyonlar

Bolaman VirajlarıYason BurnuOrdu BoztepeGiresunGiresun KalesiTopal Osman AnıtıZeytinlik MahallesiGiresun AdasıKuzalan ŞelalesiMavi GölPınarlar Köyü TravertenleriKümbet Yaylası

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Argonotlar'ın maceralarının yaşandığı Yason Burnu ve Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Bolaman Virajları’nı takip ederek Ordu’ya varıyoruz. Kenti kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz. Gördüğümüz bu muhteşem manzara karşısında elbette bir çay içimlik vaktimiz olacak. Rotamızı Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun’a çeviriyoruz. Öğle yemeğimizi Giresun’da alıyoruz. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarını ziyaret ederek, Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bir noktadan çaylarımızı yudumlarken manzaranın tadını çıkarıyoruz. Ardından  Zeytinlik Mahallesi sokaklarında yürüyerek otobüsümüze ulaşıyoruz. . İlk durağımız Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl. İnişdibi Köyü’nde çıkan maden suyundan tadıp,  Pınarlar Köyündeki travertenleri görüyoruz. Daha sonra Şebinkarahisar yolu üzerinden İkisu Kanyonu manzarası eşliğinde Kümbet Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin ilk kaya oyma yöntemi ile yapılan Rıfat Paşa Tünelinden geçerek Uzundere Yaylası üzerinden Kümbet Yaylasına varış.  Konaklama ve akşam yemeğiBirun Otel’de.

2. Gün Oteli

3. Gün

Lokasyonlar

TrabzonTrabzon Atatürk KöşküAyasofyaAkçaabatSürmeneRizeFırtına VadisiTimisvat Taş Kemer KöprüKaçkar DağlarıAyder YaylasıGelintülü Şelalesi

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon için yola koyuluyoruz. Atamızın vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak bilinen Atatürk Köşkü'nü geziyoruz.  Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyor ve bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan Kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı ve alışveriş imkanı bulacağımız bir atölyeyi ziyaret edip; ardından meşhur Akçaabat köftesi yiyeceğimiz restoranımıza hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi imkanı buluyoruz.

Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylası’na yolculuğumuz başlıyor. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanımız olacak. Sonrasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’yü görüyor ve yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz.  Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelale'sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz  zipline yapma imkanı bulacaktır. 2 gece konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan  Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız…

3. Gün Oteli

4. Gün

Lokasyonlar

ÇamlıhemşinŞenyuva KöprüsüZilkalePalovit ŞelalesiKaragöl Borçka

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Lazların ve Hemşinlilerin memleketini yakından tanımak adına yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp sonrasında tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesinin ardından Çamlıhemşin merkezde yöresel ürünler (peynir, tereyağı vs.) için  alışveriş imkanı. Fırtına Deresi üzerinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Karadeniz’in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Göl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman verip  sonrasında  otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Haşimoğlu Otel’de.

(Pandemi şartlarından dolayı Gürcistan Hükümeti’nin ülke girişinde zorunlu tuttuğu PCR testi ve uygulamaları tur programlarımızı etkileyeceği için Batum programı geçici olarak çıkartılmıştır. Gürcistan Hükümeti'nin ülkeye giriş koşulları uygun hale geldiğinde  programlarımıza tekrar eklenecektir.)

4. Gün Oteli

5. Gün

Lokasyonlar

Rize Bezi FabrikasıUzungölUzungöl Dursun Ali İnan MüzesiÇay FabrikasıSümela ManastırıHamsiköyZiganaGümüşhane

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman. Karadeniz yaşamını anlatan Dursun Ali Müzesini geziyor ve göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı gezip görerek rehberimizden manastır hakkında detaylı olarak bilgi alıyoruz. Sütlacı ile meşhur Hamsiköy’e gidiyor ve hem manzaranın hem de tatlımızın keyfini çıkarıyoruz. Ardından Zigana üzerinden Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5*Gümüşhane Ramada Otel’de.

5. Gün Oteli

6. Gün

Lokasyonlar

Karaca MağarasıTorul Cam TerasHarşit VadisiOrduSamsunBandırma Vapuru

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Yerden 240m yükseklikteki Torul Cam Terası görüyor ve Harşit Vadisi boyunca Karadeniz’in ormanlarına, dağ yapılarına ve kendine özgü yerleşim birimlerine tanık oluyoruz. Manzaralar eşliğinde Ordu’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Samsun’a doğru yola çıkıyoruz.. Samsun kentinin simgesi haline gelmiş Bandırma Vapurunu görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5*Anemon Otel’de

6. Gün Oteli

7. Gün

Lokasyonlar

Gazi Müzesiİlk Adım AnıtıŞahinkaya KanyonuVezirköprüAnkara

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası İlk adım Anıtı'nı göreceğiz. Ünlü heykeltıraş Krippel’in elinden çıkmış Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının konaklama yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Gazi Müzesini gördükten sonra Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya Kanyon’una hareket ediyoruz. Altınkaya barajı üzerinde bulunan Şahinkaya Kanyonu; Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yer alan Altınkaya Barajı'nın en derin noktasını oluşturan ve Ulubey Kanyonu'nun ardından Türkiye'nin ikinci büyük kanyonu olup yaklaşık 1500 metre uzunluğundadır. Öğle yemeğimizi de alacağımız tekne turumuz yaklaşık 1 saat sürecek. Gezimiz sonrasında Çorum Sungurlu üzerinden Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

* Pandemi şartlarından dolayı teknede öğle yemeği belediye tarafından yasaklandığı için restaurantta alınacaktır. 

Hizmetler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 6 gece tam pansiyon konaklama
 • Akşam Yemekleri (6)
 • Akşam yemeklerinde 1 adet alkolsüz içecek
 • Ara konaklama yerlerinde sıcak içecekler, (çay, nescafe)
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Ordu Boztepe'ye teleferikle çıkış ücreti
 • Otel lobilerinde sıcak içecekler saat 24:00'e kadar (çay, nescafe)
 • Öğle Yemekleri (7)
 • Öğle yemeklerinde alınacak 1 adet alkolsüz içecek
 • Özel hediyeler ve promosyonlar
 • Rehberlik hizmeti
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Seyahat sigortası
 • Şahinkaya tekne turu
 • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde minibar kullanımları
 • Özel harcamalar
 • Rafting ve zipline ücretleri
 • Türk kahvesi

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

Notlar:

* Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.

* Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır.

* Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

* 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

* Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

* Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentamızın limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.

* Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ayder Turizm