(09.02.21 / 11.02.21)

1. Gün

Lokasyonlar

Sarıkamış ŞehitliğiKatherina KöşküSarıkamış Kayak Merkezi

Program Detayı

Türkiye’nin her yerinden direk uçuş şeklinde, en geç saat: 13.00 ‘da Kars Harakani Havalimanı’nda buluşma. İlk durağımız Sarıkamış Şehitliği; Kars’ı Rus işgalinden kurtarmak amacıyla düzenlenmiş olan fakat büyük bir taktik hatası yapılarak sonu bir hüsran olan Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit olan 90 bin askerimiz adına yapılmış temsili bir şehitliktir. Sarıkamış Anıtı ve bilgilendirmenin ardından yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan Katerina Av Köşkü’nü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Sarıkamış’ın Sarıçamlardan oluşan Sarıkamış Kayak Merkezi’ni gezip, misafirlerimizin isteği üzerine çam ormanlarının eşsiz manzaralarıyla telesiyeje binme imkanı buluyoruz. Bu anlamlı günü burada noktalayıp Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars otelimizde.

2. Gün

Lokasyonlar

Ani HarabeleriÇıldır GölüBoğatepe Köyü

Program Detayı

Sabah otelde alınan geç kahvaltının ardından, Zerdüştlerin Ateşgede’sinden Hristiyan Mimarisi’nin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli islam eserlerine, bir sanat tarihi ziyafetine tanık olacağımız Ani Ören Yeri’ne doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Selçukluların Anadolu’da inşa ettikleri ilk camii olan Menuçehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, kubbesinin iç kısmındaki süslemeleriyle döneminin önemli eserlerinden olan Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrent Gregor Kilisesi’ni görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesi’ni (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre camii olarak kullandığı Büyük Katedrali (Fethiye Camii) ve son olarak Havariler Kilisesi’ni görüyoruz böylelikle Ani Antik gezisini tamamlıyoruz. Daha sonra Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizde donan Çıldır Gölü’nden çıkarılan lezzetli sarı balıklardan yiyerek göl etrafındaki manzarayı seyrediyoruz. Dileyen misafirlerimiz atlı kızaklar ile göl üzerinde gezme imkanı bulacaklardır. Ardından Boğatepe Köyü’ne hareket. Peynir Müzesi’nin görülmesi ve Kars Kaşarı ve Gravyer Peyniri hakkında bilgi alınması sonrasında Kars Merkezindeki otelimize hareket. Otelde istirahat ettikten sonra Kafkas Dans gösterileri eşliğinde yöresel yemeğimizi alacağımız restorana hareket. Eğlenceli akşamımızın   sonrasında konaklama otelimizde.

3. Gün

Lokasyonlar

Kars MerkezKars MüzesiKars Kalesi

Program Detayı

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars merkez gezisini yapmaya başlıyoruz. İlk durağımız Kars  Müzesi ardından  Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas Hükümeti Parlamento Binası), Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Alexander Nevsky Katedrali’ni (Fethiye Camii) gezeceğiz. Ardından  öğle yemeği ve yöresel alışveriş imkanı için serbest zaman vereceğiz.

Kars Harakani Havalimanı’na hareket ediyoruz. 13.55 uçağı ile Ankara’ya hareket.

Esenboğa Havalimanından şehir merkezine transfer.

Bu keyifli tur sona ererken,Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Not

Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir.
Turlar en az 8 kişi ile kesin kalkışlıdır.

Neler Dahil?

Fiyata Dahil Hizmetler

  • Akşam yemekleri
  • Çevre gezileri
  • Seyahat sigortası
  • Sabah kahvaltıları
  • Öğle yemekleri
  • Rehberlik hizmeti
  • Türkiye’nin her yerinden direk gidiş – dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Özel harcamalar
  • Yemeklerde alınacak içecekler

Bu Gezi için Gerekli Kişisel Malzemeler

Kışlık kıyafetler, güneş gözlüğü...

Fiyatlar ve Tarihler

03.03.2021 / 05.03.2021

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2190.00 TL
Tek Kişilik Oda
2250.00 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2190.00 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1990.00 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
1790.00 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
0.00 TL

10.03.2021 / 12.03.2021

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2190.00 TL
Tek Kişilik Oda
2250.00 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2190.00 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1990.00 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
1790.00 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
0.00 TL

Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.
Ayder Turizm